Україна потребує збільшення квот на вантажні перевезення через Польщу - МЗС

Україна потребує збільшення квот на вантажні перевезення через Польщу - МЗС

Укрінформ
Київ потребує збільшення квоти на вантажоперевезення українських перевізників через Польщу й очікує розв'язання цього питання у відносинах з Варшавою.

Про це в коментарі українським ЗМІ заявив глава МЗС України Вадим Пристайко, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Та кількість, яку було запропоновано, нас не влаштовує, оскільки ми все більше торгуємо з Європою”, - заявив міністр.

Він наголосив, що це для України “дуже важливе питання”, оскільки найбільш інтенсивно торгівля з Європою відбувається саме через територію Польщі.

Пристайко підкреслив, що питання вантажоперевезень піднімалося як на зустрічі з президентом Анджеєм Дудою, так і в розмові з главою уряду Польщі Матеушем Моравецьким.

За його словами, важливим питанням є також покращення прикордонної інфраструктури і збільшення кількості пунктів пропуску на спільному кордоні.

“Нас не влаштовують довгі черги на кордоні. Ми домовлялися про обмін інформацією між митницями, аби припинити контрабанду. Якщо кудись везуться цигарки, то значить вони десь приймаються тут (в Польщі - ред.)”, - констатував глава МЗС України.

Читайте також: Дуда після зустрічі із Зеленським: Політика санкцій проти Росії має тривати

Пристайко зауважив, що як для Польщі важливим є відновлення пошуково-ексгумаційних робіт в Україні, так для України важливим є відновлення українських місць пам’яті, які було зруйновано вандалами на півдні РП.

Він також звернув увагу на ініціативу української сторони щодо побудови між кордоном України і Польщі пам'ятника-кургана, де буде закладено капсулу із землею з тих місць, де загинули українці та поляки.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-