У Кабміні прокоментували обмеження Росією поставок нафти в Україну

У Кабміні прокоментували обмеження Росією поставок нафти в Україну

Укрінформ
У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі вважають цілком очікуваними обмеження Росією поставок нафти та нафтопродуктів в Україну.

"Російська Федерація, яка визнана Верховною Радою України державою-агресором, продовжує недружні дії щодо України. 18 квітня 2019 року уряд Російської Федерації ввів нові економічні санкції проти України (запроваджена заборона ввезення з України до Росії таких товарів, як паперова продукція, товари легкої промисловості, металургійна продукція, продукція машинобудування, а також обмежені поставки з Росії в Україну нафти та нафтопродуктів). Зазначаємо, що такі кроки з боку Російської Федерації є очікуваними", - йдеться в повідомленні.

Разом з тим, найближчим часом Міністерством економічного розвитку і торгівлі України спільно з іншими органами державної влади, зокрема Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, Міністерством фінансів України, Міністерством інфраструктури України, Державною фіскальною службою України та іншими, планується провести додаткову оцінку запроваджених Російською Федерацією заходів, а також обговорити додаткові першочергові дії щодо мінімізації можливих негативних наслідків для економіки України.

У міністерстві наголошують, що протягом останніх років уряд України доклав значних зусиль, спрямованих на поступове заміщення імпорту товарів з Російської Федерації, як за рахунок нарощування обсягів внутрішнього виробництва, так і через переорієнтацію експорту на внутрішній ринок та диверсифікацію напрямів поставок з інших країн, зокрема ЄС.

Експорт товарів з України до Росії у 2018 році зменшився на 7,2% або на 282,4 млн дол. США і становить 3,7 млрд дол. США. Частка Росії у загальному обсязі експорту товарів з України зменшилась до 7,7% порівняно з 9,1% у 2017 році.

Читайте також: Росія заборонила імпорт українських труб, картону та одягу

Частка Росії у загальному обсязі імпортних надходжень до України також поступово зменшується (у 2017 році становила 14,5%, а у 2018 році 14,2%). При цьому, зовнішньоторговельний оборот товарів і послуг з країнами ЄС за 2018 рік збільшився на 13,4% і склав 49,3 млрд дол. США. Частка країн ЄС в товарообігу за підсумками 2018 року вже становить 41,1%.

Як повідомляв Укрінформ, 18 квітня глава російського уряду Дмітрій Медведєв заявив, що у відповідь на запроваджені Україною санкції та обмеженнях для РФ, його кабінет заборонив експорт в Україну російської нафти і нафтопродуктів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-