На ЧАЕС розпочала роботу міжнародна місія технічної підтримки

На ЧАЕС розпочала роботу міжнародна місія технічної підтримки

Укрінформ
На Чорнобильській АЕС (ЧАЕС) розпочала роботу місія всесвітньої асоціації організацій, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС).

Про це повідомляє прес-служба державного спеціалізованого підприємства ЧАЕС.

"Протягом тижня технічні фахівці Чорнобильської АЕС разом з експертами ВАО АЕС вивчатимуть накопичений світовий досвід щодо довготривалого сухого зберігання відпрацьованого ядерного палива (ВЯП) та визначатимуть ймовірні ризики та шляхи їх уникнення стосовно майданчика ЧАЕС", - йдеться у повідомленні.

У результаті роботи місії технічної підтримки очікується отримання інформації, яка дозволить персоналу ДСП ЧАЕС звести до мінімуму помилки, які можуть бути пов'язані з довготривалим сухим зберіганням ВЯП, і набути досвіду в даному виді діяльності. У рамках місії також передбачається відвідування експертами промислового майданчику станції та ознайомлення зі Сховищем відпрацьованого ядерного палива сухого типу (СВЯП-2).

В роботі місії беруть участь експерти Ігналінської АЕС (Литва), АЕС Пакш (Угорщина), АЕС Doel (Бельгія), Ontario Power Generation (Канада). Всі ці організації мають багаторічний досвід сухого зберігання відпрацьованого ядерного палива.

Читайте також: Реорганізація "Радону" вивільнить кошти на інфраструктуру в Зоні відчуження - Держагентство

Як повідомлялося, наразі зберігання ВЯП на промисловому майданчику відбувається у сховищі мокрого типу. СВЯП-2 перебуває на етапі будівництва, яке фінансується з рахунку ядерної безпеки Європейського банку реконструкції та розвитку. СВЯП-2 призначене для прийому, підготовки до зберігання і безпосередньо зберігання протягом 100 років відпрацьованих тепловиділяючих збірок, які накопичені на Чорнобильській АЕС за час експлуатації станції. Комплексні «холодні» випробування СВЯП-2 призначено на травень 2019 року, після чого у вересні поточного року розпочнеться етап введення СВЯП-2 в експлуатацію.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-