Омелян розповів, які проекти в Україні потребують першочергових інвестицій

Омелян розповів, які проекти в Україні потребують першочергових інвестицій

Укрінформ
Україна веде спілкування з західними інвесторами щодо першочергового фінансування інфраструктурних проектів Укрзалізниці, мережі морських портів, розвитку транспортної авіації, а також побудови бетонних автодоріг.

Про це розповів міністр інфраструктури Володимир Омелян після презентації в Нью-Йорку нових можливостей ведення бізнесу в Україні, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Ми бачимо високий інтерес і нагальну потребу держави у сфері залізничних перевезень. Фактично, в Україні зараз відбувається стагнація, і ми чуємо все більше і більше заяв про те, що лише половина всіх заявлених перевезень виконується Укрзалізницею", - сказав міністр.

Читайте також: В Україну приїде велика бізнес-делегація зі Штатів - Омелян

За його словами, це означає, що не створюються нові робочі місця, не розвивається виробництво, надходить менше податків до державного бюджету. Тож, домовленості про інвестування в цю сферу здатне суттєво змінити стан справ.

"Ми бачимо також величезний інтерес з боку іноземних компаній, насамперед американських, до портової інфраструктури України", - підкреслив Омелян.

Він висловив переконання, що саме "концесія українських морських портів – це правильний вихід із ситуації". Він пояснив, що в цьому випадку "державна власність залишається державною, але передається в управління світовим відомим операторам на тривалий період часу". Першими на черзі стоять два середніх морських порти – "Ольвія" і "Херсон". За попередніми оцінками, надходження до держбюджету від цих портів мають зрости удвічі-утричі в порівнянні із системою, коли порт чи його потужності віддаються в оренду.

"Крім того, ми бачимо величезний розвиток авіації. Для нас важливо залучити cargo-перевізників", - додав Омелян. Він відзначив, що цей напрям уже розвивається швидкими темпами, зокрема, в аеропортах Борисполя й Білої Церкви, де "є величезні можливості" для того, щоби потужно вийти на світовий ринок авіаперевезень.

Читайте також: Омелян пояснив, чому зростає товарообіг Україна - США

Водночас, за його словами, зараз з американськими компаніями відбуваються перемовини щодо будівництва бетонних доріг в Україні.

"Я би дуже хотів, щоб американські компанії заходили на український ринок, наймали українських співробітників, але використовували сучасний підхід для будівництва доріг", - підкреслив Омелян.

На прохання прокоментувати, наскільки просунулись переговори із західними інвесторами, міністр зауважив: "Щонайменше у сфері інфраструктури я бачу добрий тренд. Всі речі, про які ми говорили в попередні роки, ми зробили".

Читайте також: Омелян сподівається, що в Україну прийде більше американських авіакомпаній

У цьому зв'язку він нагадав, зокрема, про підписаний мільярдний контракт з компанією General Electric, про появу на українському ринку компанії Ryanair, а також про практичну зацікавленість американських компаній у розвитку портової інфраструктури України.

"Тому це висхідний тренд, і нам дуже важливо, щоби стратегічне партнерство між Україною і США було не лише в політичній сфері, а базувалося на добрих економічних відносинах", - підсумував міністр інфраструктури України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-