Омелян пояснив, чому зростає товарообіг Україна - США

Омелян пояснив, чому зростає товарообіг Україна - США

Укрінформ
Зростання обсягів імпорту зі США до України зумовлене відновленням економіки нашої держави.

Про це міністр інфраструктури України Володимир Омелян сказав на двосторонній зустрічі з в. о. Спеціального представника Державного департаменту США з комерційних та ділових питань Скоттом Тікнором, що відбулася рамках робочого візиту українського урядовця до Сполучених Штатів Америки.

«У 2018 році зберігається тенденція минулого року щодо збільшення двостороннього українсько-американського товарообігу та українського експорту до США. За І півріччя 2018 року загальний товарообіг між Україною та США зріс у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року на 14%. Зростання обсягів американського імпорту до України зумовлено відновленням економіки нашої держави", - сказав міністр. 

За його словами, щоб забезпечити сталий розвиток транспортного сектору, залучити іноземні інвестиції до України та забезпечити виконання найкращих європейських та міжнародних стандартів, Міністерство інфраструктури за підтримки ЄС розробило Національну транспортну стратегію України до 2030 року - Drive Ukraine 2030. 

"Цей план передбачає здійснення великих інфраструктурних проектів. Ми хочемо дати нашим партнерам впевненість, що в Україну безпечно інвестувати, і нещодавній контракт Укрзалізниці із таким світовим гігантом, як General Electric, - тому показник», - переконаний Омелян.

Окрему увагу під час зустрічі було приділено боротьбі з російською агресією. Міністр наголосив, що Російська Федерація, порушуючи основні принципи міжнародного морського права, створює додаткову напругу і дестабілізує ситуацію в морських портах України.

«Незаконне будівництво Російською Федерацією Керченського мосту, який встановив обмеження для суден, які йдуть до/з морських портів Маріуполь та Бердянськ, та постійні затримки суден для так званого огляду, створюють напругу в регіоні та заважають мирному судноплавству в північно-східній частині Чорного моря та Азовського моря. В результаті таких оглядів судна простоюють від кількох годин до кількох днів. Судновласники несуть значні втрати", - зауважив Омелян. 

Читайте також: Омелян: Німеччина може дати гроші на автобан Маріуполь-Запоріжжя

Він висловив переконання, що США залишаться одним із сильних партнерів України в протидії російській агресії.

"Ми закликаємо світову спільноту підтримати зусилля української сторони у протидії Російській Федерації, інформувати міжнародне співтовариство про ситуацію навколо Азовського моря та Керченської протоки та сприяти захисту прав та інтересів України. І ми сподіваємось, що США залишаться одним із наших сильних партнерів у боротьбі проти незаконної агресії з боку Російської Федерації», - наголосив міністр.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-