Рада направила до Конституційного Суду

Рада направила до Конституційного Суду "земельний" законопроект

Укрінформ
Верховна Рада включила до порядку денного сесії президентський законопроект про зміни до Конституції щодо розвитку фермерства та реалізації прав українців на землю, а також направила його до КСУ.

За ухвалення постанови №6236/П "Про включення до порядку денного сесії Верховної Ради України восьмого скликання законопроекту про внесення змін до статті 41 Конституції України щодо реалізації прав українських громадян на землю, збереження власності на сільськогосподарські землі в руках громадян України та сталого розвитку села на основі фермерських господарств і про його направлення до Конституційного Суду України" в цілому проголосували 267 народних депутатів за мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Метою законопроекту є створення належних соціально-економічних та суспільно-політичних умов для майбутнього запровадження ефективного та справедливого ринку сільськогосподарської землі та збереження власності на землю в руках широких кіл громадян України, передусім тих, які проживають у сільській місцевості, для забезпечення добробуту сільського населення, сталого розвитку сільських територій, розбудови ефективного агропромислового комплексу, громадянського миру та соціальної злагоди, а також захисту національних інтересів та безпеки держави.

Законопроектом пропонується доповнити статтю 41 Конституції України новою частиною наступного змісту, що основою аграрного устрою України є фермерське господарство.

"Зміни до Конституції, які презентує наша команда, стосуються власності на землю... Проголосувавши відповідні зміни, ми пропонуємо визначити, що господарем на українській землі є український фермер, і всю державну політику проводити в інтересах фермерів, малих сімейних господарств, щодо розвитку кооперацій", - зазначив ініціатор законопроекту, лідер фракції Радикальної партії Олег Ляшко.

Як повідомлялося, законопроект №6236 було зареєстровано в парламенті 24 березня 2017 року.

Читайте також: Мораторій на ринок землі не вписується у європейську стратегію України - Порошенко

Конституційний Суд у своєму висновку матиме визначити, чи не суперечать запропоновані зміни чинним статтям 157 і 158 Основного закону. Так, стаття 157 передбачає, що Конституція не може бути змінена, якщо зміни передбачають скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина, або якщо вони спрямовані на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України. З іншого боку, статтею 158 визначено, що законопроект про внесення змін до Конституції України, який розглядався Верховною Радою, і закон не був прийнятий, може бути поданий до ВР не раніше ніж через рік з дня прийняття рішення щодо цього законопроекту. Водночас парламент протягом строку своїх повноважень не може двiчi змiнювати однi й тi самi положення Конституцiї.

У подальшому, відповідно до статті 159 Конституції, законопроект про внесення змін до Конституції України може розглядається Радою за наявності відповідного висновку Конституційного Суду України щодо відповідності законопроекту вимогам статей 157 і 158 Основного закону.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-