Міненерго готується до аукціонної системи відновлювальних джерел енергії

Міненерго готується до аукціонної системи відновлювальних джерел енергії

Укрінформ
Міненерго готове швидко імплементувати систему аукціонів після ухвалення проекту законів про аукціонну систему ВДЕ (відновлювальні джерела енергії).

Про це розповіла генеральний директор Директорату енергетичних ринків Ольга Буславець під час круглого столу "Аукціонна система ВДЕ: Дизайн та компроміси 2", повідомляє прес-служба Міненерговугілля. 

За словами Буславець, міністерство не лише активно працює над удосконаленням законопроекту про електронну систему ВДЕ, а й готується до його швидкої імплементації та запуску аукціонів. Уже досягнуто попередньої домовленості з міжнародними фінансовими інституціями та окремими країнами ЄС про надання технічної допомоги, у тому числі щодо розроблення відповідних підзаконних актів на основі найкращих світових практик. Водночас посилюється інституційна спроможність самого міністерства. Зокрема в Директораті енергетичних ринків створено експертну групу розвитку відновлювальних джерел енергії, функцією якої є формування державної політики в галузі ВДЕ.

"Пропозиції Міненерговугілля до законопроекту насамперед спрямовані на забезпечення сталого розвитку відновлювальної енергетики при одночасному зниженні вартості виробленої «зеленої» електроенергії, а також – дотримання стандартів операційної безпеки функціонування об’єднаної електроенергетичної системи України. Особлива увага зосереджена на підтримці розвитку малої розосередженої відновлювальної генерації", - прокоментували у Міненерговугілля.

Читайте також: Мінфін залучив до бюджету 425 мільйонів від продажу держоблігацій

Буславець висловила переконання, що прийняття законопроекту з пропозиціями Міненерговугілля дозволить знизити фінансове навантаження на споживачів, забезпечить надійність і економічність режимів ОЕС України та створить додаткові довгострокові стимули для інвестицій у відновлювальну енергетику України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-