Українські аграрії втрачають третину прибутків через ерозію грунтів - науковець

Українські аграрії втрачають третину прибутків через ерозію грунтів - науковець

Укрінформ
Висока ерозія грунтів відбирає в українських аграріїв третину прибутку. Попри це, запровадження екологобезпечних систем землекористування і досі залишається гострою проблемою. 

Про це заявив президент Національної академії аграрних наук України Ярослав Гадзало на засіданні Президії академії з питань стратегії розвитку новітніх грунтозахисних систем землеробства і землекористування в Україні, повідомляє сайт “Аграрний тиждень”.

«Повсюдно у сільськогосподарському виробництві відмічається висока ступінь розораності сільськогосподарських угідь, надмірна насиченість сівозмін просапними культурами, недотримання науково обгрунтованого чергування культур при виробництві продукції рослинництва, невиконання комплексу заходів щодо підвищення і збереження родючості грунтів, нехтування основних вимог грунтозахисного землеробства в аграрному землекористуванні держави, що спричиняють деградаційні процеси, які останнім часом досягли небувалого розміру», - сказав Ганзало.

За його словами, особливо небезпечного характеру набула надмірна ерозія і глобальна дегуміфікація грунту.

"За опублікованими даними Світового банку, в сільськогосподарському виробництві України з кожного долара доданої вартості в результаті ерозії втрачається близько третини, а на кожну тонну отриманого зерна припадає близько 10 т змитого грунту в результаті ерозії. Це означає, що охорона грунтів від ерозії є однією з найважливіших проблем, без вирішення якої досягнення сталого розвитку аграрної галузі неможливе», - сказав президент НААН.

За даними FAO, площа деградованих та непродуктивних орних земель в Україні перевищує 20% ріллі. Щороку через ерозію втрачається майже 300-600 мільйонів тонн грунту. Залежно від рівня процесів деградації врожайність може зменшитися до 50%, а втрати від нестачі продукції складають понад 20 млрд грн на рік.

Читайте також: Українська агропродукція буде представлена на виставці Asia Fruit Logistica

Як повідомляв Укрінформ, після підписання Конвенції ООН про боротьбу з опустелюванням, Україна взяла на себе зобов'язання відновити деградовані землі та грунти до 2030 року і прагнути досягти нейтрального рівня деградації земель у світі.

Як зазначав міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, в Україні нараховується понад 1,1 млн га деградованих, малопродуктивних та техногенно забрудненних земель, які підлягають консервації. У свою чергу, заходи з рекультивації порушених земель, на думку міністра, здійснюються незадовільно.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-