Газові переговори Україна-Росія-ЄС: Шефчович заявив про успіх першого раунду

Газові переговори Україна-Росія-ЄС: Шефчович заявив про успіх першого раунду

1120
Укрінформ
Головним питанням газових переговорів між Україною, Євросоюзом та Росією є напрацювання нового контракту із транспортування російського газу через територію України до ЄС після 2019 року.

Про це заявив віце-президент Єврокомісії з питань енергетичного союзу Марош Шефчович у Берліні за результатами першого раунду переговорів Україна-ЄС-РФ щодо умов транзиту російського газу, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Ми погодилися з необхідністю концентрувати зусилля на новому контракті із транспортування газу у період після 2019 року", - заявив віце-президент Єврокомісії.

Окрім цього, зазначив Шефчович, сторони повинні оцінити потреби Європи у російському газі на подальше десятиліття, а також той чинник, як європейське енергетичне законодавство, яке буде імплементоване до національного українського, вплине на майбутні домовленості, включаючи формування тарифу на транзит газу з Росії через територію України до ЄС.

Шефчович повідомив, що сторони продовжать консультації на високому експертному рівні у середині вересня, щоб підготувати зустріч на політичному рівні у жовтні.

Він також наголосив, що перший раунд переговорів був успішним та головним його результатом стало започаткування нового тристороннього переговорного процесу між Україною, ЄС та РФ з питань транспортування російського газу.

Українську делегацію на переговорах очолив міністр закордонних справ Павло Клімкін.

Читайте також: Клімкін розповів, як знайти раціональне вирішення проблеми Nord Stream 2

Як повідомлялося, нинішній контракт між українським “Нафтогазом” та російським "Газпромом" щодо транзиту газу діє до 2019 року.

17 липня в Берліні розпочалися переговори за участю України, ЄС та Росії щодо умов транзиту російського газу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-