Українська ГТС у сім разів надійніша, ніж російські

Українська ГТС у сім разів надійніша, ніж російські "потоки" - експерт

Укрінформ
За останні п'ять років спостережень аварійність магістральних газопроводів України в сім разів нижче, ніж аналогічних систем в Росії.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики. За його словами, при цьому газопроводи "Північного потоку-1" і відрізок магістрального газопроводу Ямал—Західна Європа, що йде через Білорусь, завантажуються "Газпромом" рівномірно і постійно. На частку нашої ГТС випадає балансування запитів європейських споживачів, а це означає, що обсяг поставок може за добу зрости вдвічі або так само різко скоротитися. Для будь-якої європейської газотранспортної системи і її оператора це кожен раз виклик.

Попри все це, статистика підтверджує, що за останні п'ять років спостережень аварійність магістральних газопроводів України в сім раз нижча, ніж аналогічних систем у Росії, підкреслив експерт. 

"Українська ГТС з цим справляється. За останні роки не було жодного випадку, щоб українська сторона (фізичний оператор ГТС — ПАТ "Укртрансгаз") не виконала своїх зобов'язань, — зазначає експерт. — Навіть у ситуаціях, коли "Газпром" докладав усіх зусиль, щоб проблеми в українській ГТС виникли: зменшував тиск на вході в газотранспортну систему України нижче договірного і, відповідно, нижче нормативного, різко змінював заявлений обсяг поставок, не надавав своєчасно українським диспетчерам інформацію про плани транспортування російського газу тощо. Тим не менш і наша ГТС, і газотранспортники в цілому, і диспетчери справлялися, а залізо не підводило (завдяки їм же)".

Читайте також: Росія не обійдеться без української ГТС – Президент пояснив, чому

За його словами, коли детально і з цифрами показують реальну ситуацію з рівнем надійності української ГТС, найбільше дивуються… німці, навіть їхні експерти й учасники ринку. Харченко пояснює це тим, що саме на них і було спрямовано перший інформаційний удар Росії, щоб дезінформувати їх, нагодувавши фейками й страшилками про ненадійність нашої ГТС. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-