В ООН прогнозують скорочення експорту українського зерна на 9%

В ООН прогнозують скорочення експорту українського зерна на 9%

Укрінформ
У поточному маркетинговому році очікується скорочення експорту зернових культур з України на 9%.

Про це йдеться в надісланому Укрінформу прогнозі Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO). 

"Загальний експорт зернових в 2017/18 маркетинговому році (липень/червень) прогнозується приблизно на рівні у 40 мільйонів тонн, що на 9% нижче рекордного рівня минулого року. Більша частина зниження обумовлена очікуваним скороченням поставок пшениці внаслідок посилення конкуренції з РФ, яка в 2017 році зібрала рекордний урожай пшениці", - йдеться у повідомленні продовольчої організації ООН.

Крім того, нові вимоги до імпортної пшениці, що підвищують вміст білка з 11,5% до 12,5% для пшениці, купленої у Чорноморському регіоні, були введені Єгиптом, найбільшим покупцем української пшениці. Очікується, що цей захід сприятиме РФ, де пшениця має більш високий вміст білка у порівнянні з Україною. Тому, експорт пшениці з України оцінюється на рівні 16,5 мільйона тонн, що на 6% менше, ніж високий рівень 2016/17 років, зазначили фахівці FAO.

У поточному маркетинговому році також очікується скорочення експорту ячменю на 12% до 4,7 млн т через зменшення внутрішнього врожаю в 2017 році.

Читайте також: Україна торік збільшила експорт цукру майже на 30%

Крім того, аналогічна тенденція буде спостерігатися з експортом кукурудзи. У 2017/18 МР прогнозується відвантаження кукурудзи на рівні 19 млн т, що на 9% менше, ніж рекордний показник попереднього року. Очікується, що високий рівень експорту разом із зниженням внутрішнього виробництва зменшить запаси кукурудзи в країні до найнижчого рівня з 2012/2013 років.

Як повідомляв Укрінформ, з початку поточного маркетингового року Україна експортувала 22,8 млн тонн зернових культур, зокрема, 11,7 млн тонн пшениці (у тому числі продовольчої - 6,4 млн тонн, фуражної - 5,3 млн тонн), ячменю - 3,8 млн тонн, кукурудзи - 6,7 млн тонн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-