НКРЕКП: Тарифи на електроенергію в Україні - одні з найнижчих у Європі

НКРЕКП: Тарифи на електроенергію в Україні - одні з найнижчих у Європі

2509
Ukrinform
Тарифи на електроенергію для населення в Україні на сьогодні є одними з найнижчих серед розвинених країн світу та Європи.

Таку заяву зробив голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Дмитро Вовк у коментарі ресурсу "Новое время".

"Змушений розвіяти розхожий міф - що нібито через введення прозорого та логічного підходу визначення оптових цін на електроенергію зросли тарифи на електроенергію для населення. Тарифи для населення було затверджено раніше, ще в 2015 році, і вони не є пов'язаними з методикою визначення оптових цін", – підкреслив він.

Читайте також: Укрпошта просить ліцензію на постачання газу

За словами очільника НКРЕКП тарифи на електроенергію для населення в Україні сьогодні є одними з найнижчих серед розвинених країн світу та Європи.

"За даними Євростату, середнє значення у 28 країнах Євросоюзу близько 20 євроцентів/кВт * год, що відповідає 6 грн/кВт * год, в Україні вище 1,6 грн/кВт * год для населення немає. Часто апелюють, що нібито за наявності атомної енергетики тарифи можуть бути нижчими. Але приклад Франції говорить про зворотне - за більш високої, аніж в Україні частки АЕС у виробництві тарифи для населення становлять близько 5 грн/кВт * год, що в рази вище ніж в Україні; і забувають, що соціальний захист - завдання уряду", - пояснив Вовк.

Читайте також: Нафтогаз: Постачання газу для населення – це "чорний ящик"

Нагадаємо: наприкінці серпня голова Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник заявив про те, що схема Роттердам+ не відповідає українським реаліям і застосовується незаконно.

Такий висновок Ситник зробив після того, як 17 серпня детективи НАБУ провели обшуки в будівлі Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП). Під час обшуків були вилучені документи, які показали, що в Україні тільки 3% вугілля постачають з-за кордону, а формулу розрахунку Роттердам+ застосовують до 100%.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-