Держстат: Інфляція в Україні з початку року в межах прогнозу - 8,2%

Держстат: Інфляція в Україні з початку року в межах прогнозу - 8,2%

1743
Ukrinform
Рівень інфляції в Україні з початку року становить 8,2%, показник знаходиться в межах прогнозу.

Про це повідомляє департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.

“За даними Державної служби статистики України ціни на споживчому ринку в липні поточного року порівняно з червнем зросли на 0,2%, а з початку року - на 8,2%”, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що цінова ситуація щодо продуктів харчування в липні, порівняно з червнем, була різнонаправленою. Так, подорожчали м'ясо та м'ясопродукти (5,1%), рис, масло, хліб, макаронні вироби (0,8-2,4%) проте значно подешевшали яйця (-9%) та овочі (-9,2%). Подешевшали також олія (-0,2%), риба (-0,4%), фрукти (-1,4%), крупи, зокрема гречка, та цукор (-0,2 - 4,3%). Зниження цін зафіксовано на одяг та взуття (-4,4%), а також паливо та мастила (1,1%).

Читайте також: З такими цінами ризикуємо знову отримати двозначну інфляцію

Коментуючи показники Держстату, голова Ради Національного Банку України Богдан Данилишин заявив, що уряд України разом з Нацбанком України значну вагу приділяє політиці цінової стабільності. "Враховуючи деяке пожвавлення економічного зростання в 2016-2017 роках, а також значне сповільнення інфляційних процесів за останні 2 роки, показник - "липень до червня" та "липень до грудня" вказує  на те, що ситуація перебуває під контролем уряду, а також у межах інфляційного таргету, затвердженого Радою Національного банку України. Це нормально, враховуючи значне сповільнення інфляційних очікувань в Україні", - заявив він.

Данилишин додав, що за підсумками року, враховуючи, що в серпні по відношенню до липня завжди спостерігається дефляція, “ми можемо вийти на однозначний показник”: “Це ще раз підтверджує, що тільки злагоджена політика уряду і Національного банку може давати відчутні результати”.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-