Савчук: Програма з енергоефективності увійшла у ТОП досягнень українських реформ

Савчук: Програма з енергоефективності увійшла у ТОП досягнень українських реформ

1226
Укрінформ
Урядова програма підтримки населення та ОСББ для впровадження енергоефективних заходів, яка запрацювала два роки тому, сьогодні, за оцінками Реанімаційного пакету реформ (РПР), визнана одним з реальних досягнень українських реформ.

Про це повідомив голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

"Той факт, що найбільша коаліція провідних громадських організацій та експертів України – РПР – виділила з-поміж десятка інших досягнень і програму з енергоефективності, свідчить про правильність дій уряду, про те, що для суспільства запроваджено програму справжньої фінансової допомоги на утеплення житла, на впровадження інших заходів з економії енергоресурсів та підвищення комфортних умов проживання", - прокоментував керівник Держенергоефективності.

За його словами, з початку дії програми, з жовтня 2014 року по листопад 2016-го, урядовою допомогою на утеплення вже скористалося понад 180 тисяч українських сімей. Разом вони залучили більш як 2,6 млрд грн на проведення енергоефективних заходів. Від уряду учасники програми отримали понад 1 млрд грн безповоротної фінансової допомоги.

Серед учасників програми і сотні мешканців багатоповерхівок. Урядовою допомогою скористалося 485 ОСББ, які освоїли більше 61 млн грн на утеплення будинків.

Проведені Держенергоефективності у співпраці з проектами USAID та IFC дослідження ефективності програми підтвердили, що її учасники дійсно залучають кошти на впровадження енергоефективних заходів та досягають значної економії енергоресурсів. Наприклад, за даними опитаних ОСББ, повне утеплення багатоповерхівок дозволило їхнім мешканцям вдвічі зменшити рахунки за опалення. У свою чергу приватні домогосподарства, які також проводили комплексну термомодернізацію своїх будинків, змогли майже вдвічі скоротити споживання газу.

"Результати наших досліджень говорять самі за себе і не потребують додаткових доказів. Програма допомогла тисячам українців створити комфортні умови проживання у своїх оселях та при цьому значно менше платити за комунальні послуги", - підкреслив Савчук.

Усвідомлюючи затребуваність програми, урядом заплановано її продовження у 2017 році. Відповідний проект рішення Уряду вже підготовлено Держенергоефективності. Водночас у проекті Держбюджету на 2017 рік передбачено кошти на фінансування програми, а саме – 400 млн гривень.

«Ми також плануємо удосконалити програму, а саме – посилити моніторинг її ефективності та запровадити верифікацію проведених енергоефективних заходів за допомогою обов’язкової фотофіксації. Крім того, опрацьовується питання розширення переліку учасників програми на управителів житла та ЕСКО-компанії», - підкреслив голова агентства.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-