Гранти Ukraine Investment Framework: Мінекономіки закликає бізнес готувати інвестпроєкти

Гранти Ukraine Investment Framework: Мінекономіки закликає бізнес готувати інвестпроєкти

Укрінформ
Перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко закликала український бізнес готувати інвестиційні проєкти, щоб скористатись інструментом для залучення інвестицій Ukraine Investment Framework.

Про це вона заявила під час дискусійної панелі на другому Міжнародному саміті міст і регіонів, передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу Міністерства економіки

За її словами, вже за кілька днів буде остаточно затверджений План для реалізації програми Ukraine Facility. Вперше в Україні з'явився інтегрований план економічного розвитку, який має середньостроковий горизонт, чітку структуру та визначене фінансування. Бюджет програми становить 50 млрд євро на найближчі 4 роки. Ukraine Facility включає інструмент для залучення інвестицій – Ukraine Investment Framework (Pillar 2), який сприятиме залученню приватного сектору до розвитку української економіки, зокрема відкриває додаткові можливості для міст і громад.

"Ukraine Investment Framework – це компонента Ukraine Facility, інструмент обсягом 9,3 млрд євро. Завдяки різноманітним інструментам розподілу ризиків, змішаному фінансуванню та грантам UIF сприятиме залученню близько 40 млрд євро в українську економіку в наступні роки. Щоб використати на максимум можливості цього інструменту, ми закликаємо компанії, муніципалітети вже зараз готувати заявки", - наголосила Свириденко.

Читайте також: На Київщині 90% представників бізнесу відновили роботу - Кравченко

Вона зазначила, що Міністерство економіки працює з донорами та інвесторами над залученням фінансування на експертні команди, які допомагатимуть готувати інвестпроєкти.

У Плані для Ukraine Facility також передбачені інвестиційні індикатори для посилення спроможності громад. На це закладено 1,05 млрд євро на наступні 4 роки. Перший з них стосується покращення доступу до безпечної та якісної освіти, наступний – зміцнення сфери охорони здоров'я. Третій напрямок – розбудова та відновлення соціальної інфраструктури.

У межах Плану для Ukraine Facility регіони також отримають кошти на зміцнення енергетичної інфраструктури, зокрема підвищення енергоефективності. П’ятий напрямок – будівництво та відновлення об’єктів транспортної інфраструктури.

Усі ці регіональні проєкти ініціюватиме регіональна влада в межах звичайної бюджетної процедури.

Як повідомляв Укрінформ, посли країн-членів ЄС у середу, 8 травня, підтримали План для Ukraine Facility, погодившись з позитивною оцінкою документа, запропонованою Єврокомісією. Тепер імплементаційне рішення для затвердження Плану має бути ухвалено на засіданні Ради ЄС, яке відбудеться 14 травня.

Фото: Мінекономіки

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-