В Анкарі розгорнули 170-метровий прапор України з портретами полонених і зниклих безвісти військових
У заході в Українському парку в Анкарі взяли участь представники понад двохсот родин полонених або зниклих безвісти бійців, української та кримськотатарської громад, українські дипломати, друзі України з інших країн, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Україна прагне миру, але миру справедливого. Миру, який означає звільнення всіх окупованих територій, повернення кожної незаконно депортованої української дитини, звільнення всіх військовополонених і політичних в’язнів, притягнення агресора до відповідальності. Бо без справедливості не буде тривалого миру… Україна вистояла у 2014 році, вистояла у 2022-му і стоятиме до перемоги. Бо правда — з нами. Бо свобода — це не гасло, це — наш вибір», — заявив на мітингу надзвичайний і повноважний посол України в Туреччині Наріман Джелялов. Також дипломат подякував партнерам і друзям України за підтримку в цей важкий час.
Голова Української спілки в Анкарі Ірина Амбаркютюкоглу наголосила на важливості того, щоб агресор відповів за руйнування та смерті невинних людей.
«Ми поруч із тими, хто бореться, і з тими, хто чекає, і говоримо за тих, хто вже не може висловитися, бо пам'ять і відповідальність роблять нас єдиними, навіть коли ми далеко. Коли Україна занурюється в темряву через системні атаки на енергетику, ми особливо гостро відчуваємо, що світло — це не лише електрика, це гідність і життя… Поряд із ракетами діє інша зброя — слова і пропаганда, якими намагаються виправдати насильство і стерти правду», — сказала вона.
Голова Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар у Туреччині Мукремін Шахін наголосив, що воля українського народу і рішучість кримськотатарського народу «незламні й ми ніколи не скоримось перед агресором».
«У 1944 році в Криму не залишили жодного кримського татарина, але зараз вже немає тих катів і країна, яка це робила, не існує, а кримські татари продовжують існувати... Щиро вірю, що пліч-о-пліч ми виграємо цю війну. Наша жага до свободи сильніша за будь-які ракети», — сказав Шахін.
Учасники мітингу вшанували пам'ять загиблих внаслідок російської агресії проти України хвилиною мовчання та розгорнули 170-метровий прапор України, на якому зображені 5,8 тисячі облич наших захисників, що перебувають у полоні або зникли безвісти.
«Ми зібралися сьогодні не для поширення ненависті, а для того, щоб бути почутими. Ми не настільки далеко один від одного — між нами (Україною і Туреччиною — ред.) лише Чорне море. Але і ця відстань неважлива, коли наші серця б'ються в унісон», — наголосила активістка Українського культурного товариства у Стамбулі Алія Усенова.
Як повідомляв Укрінформ, в Анкарі провели поминальний молебень за загиблими захисниками та жертвами війни в Україні.
Більше фото Укрінформу можна купити тут