
СКУ закликає США відновити обмін розвідданими для безпеки українців
Як передає Укрінформ, відповідну заяву Павло Ґрод оприлюднив на своїй фейсбук-сторінці.
Він наголосив, що щодня українські родини покладаються на своєчасні й точні розвіддані, щоб захистити своє життя та дітей від безперервних російських ракетних і дронових атак. Ця критично важлива інформація – це не просто стратегічна підтримка, а питання життя чи смерті, що надає цивільним дорогоцінні хвилини для укриття під землею.
«Українці постійно зазнають жорстоких атак, які часто спрямовані на густонаселені цивільні райони, особливо вночі. Для сімей у Києві, Харкові, Одесі та інших містах дані американської розвідки інтегровані в системи повітряних тривог України. Без цих даних ефективність систем тривоги різко знижується, залишаючи родини вразливими перед нічним терором», – заявив президент СКУ.
Павло Ґрод висловив переконання, що припинення обміну розвідданими неминуче загрожує новими втратами серед мирного населення і підриває зусилля щодо мінімізації жертв. Рішення про призупинення цієї співпраці послаблює обороноздатність України у критичний момент і є серйозною моральною помилкою.
«Ми наполегливо закликаємо Сполучені Штати негайно переглянути це небезпечне рішення. Від швидких дій залежить життя людей. Український народ потребує підтримки своїх союзників зараз як ніколи. Світ спостерігає. США повинні негайно відновити розвідувальну співпрацю – поки ще більше українців не заплатили найвищу ціну», – закликав президент СКУ.
Як повідомляв Укрінформ, директор ЦРУ Джон Реткліфф заявив 5 березня, що США призупинили розвідувальну підтримку разом із поставками зброї в Україну, але водночас підтвердив наміри Вашингтона працювати з українською стороною, щоби скасувати обмеження.
У Комітеті з питань розвідки Конгресу США вважають, що призупинення обміну розвідданими з Україною є неприпустимим, і закликали негайно відмовитися від паузи в наданні військової допомоги.
Нагадаємо, раніше президент Світового конгресу українців Павло Ґрод закликав США відновити військову допомогу Україні.
Фото з сайту mil.in.ua