Українська діаспора привітала рішення Аргентини відмовитися від членства у БРІКС

Українська діаспора привітала рішення Аргентини відмовитися від членства у БРІКС

Укрінформ
Світовий конгрес українців (СКУ) аплодує рішенню Президента Аргентини Хав’єра Херардо Мілея офіційно зупинити запланований вступ країни до БРІКС.

Як передає Укрінформ, про це йдеться на сайті СКУ.

«Від часу свого обрання на посаду Президент Мілей продемонстрував тверду відданість цінностям демократії, свободи та верховенства права – цінностям, яких не поділяють Росія і Китай, які домінують у блоці БРІКС. СКУ аплодує рішенню Президента Мілея відкинути БРІКС та відстоювати цінності прав людини і справедливості», – заявив президент СКУ Павло Ґрод. 

У їхньому нещодавньому зверненні до Президента Мілея президент СКУ Павло Ґрод і віцепрезидент СКУ у Південній та Центральній Америці Юрій Данилишин закликали аргентинського лідера посилити політичну та дипломатичну підтримку України у 2024 році.

Читайте також: Прихильність до України у Південній Америці зростаєпрезидент СКУ

Вони наголосили, що своєю повномасштабною війною проти України Росія прагне відновити епоху імперій та «сфер впливу», де сильніші та більші держави диктують долю менших і слабших держав.

Також вони зауважили, що відсутність рішучої реакції світової спільноти на російську агресію розпалює експансіоністські амбіції авторитарних режимів по всьому світі, що веде до посилення глобальної нестабільності.    

«Росія десятиліттями сіяла розбрат за допомогою своєї пропаганди і стимулювала глобальний неспокій спонсоруючи терористичні угруповання і диктатури по всьому світі, зокрема і у Південній Америці. Тактика Путіна є очевидною – дестабілізувати демократії, демонтувати заснований на правилах міжнародний порядок і відтворити Російську імперію. Сьогодні Росія очолює новий альянс авторитарних держав – Китай, Росію, Іран і Північну Корею – який ми люб’язно називаємо КРІНКс», – підсумував президент СКУ. 

Нагадаємо, наприкінці грудня 2023 року Президент Мілей скасував рішення попереднього аргентинського уряду, заявивши, що набуття повноправного членства у БРІКС для Аргентини «не на часі». 

Водночас група БРІКС офіційно прийняла п’ятьох нових членів – Єгипет, Іран, Саудівську Аравію, Об’єднані Арабські Емірати та Ефіопію.

Фото: PAP/EPA/Juan Ignacio Roncoroni

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-