СКУ засудив спроби РФ узаконити окупацію українських територій через псевдовибори

СКУ засудив спроби РФ узаконити окупацію українських територій через псевдовибори

Укрінформ
Світовий конгрес українців (СКУ) засудив незаконні спроби Росії легітимізувати свій контроль над тимчасово окупованими територіями України у Криму, Донецькій, Луганській, Запорізькій і Херсонській областях через проведення так званих «виборів» у вересні 2023 року.   

Як передає Укрінформ, про це йдеться на сайті СКУ.

Конгрес закликає міжнародну спільноту засудити дії Російської Федерації, визнати незаконність цих «виборів» і впровадити санкції проти усіх осіб та організацій, причетних до постановки цієї ганебної вистави. 

«Завідомо сфальсифіковані «вибори», проведені російськими загарбниками на окупованих українських територіях є нічим іншим, як ще однією спробою Кремля виправдати свою злочинну війну та незаконне перебування на території України. Москва робить усе можливе для того, щоб переконати світ у тому, що її тимчасова окупація окремих частин України є «новою нормою». Ми не маємо права цього допустити. Світ має категорично відкинути російську брехню та відповісти на неї посиленою військовою допомогою України», – заявив президент СКУ Павло Ґрод.  

Він зауважив, що, розігруючи виставу зі своїми фейковими «виборами» не лише у самій Росії, а й на незаконно окупованих територіях України, Кремль намагається утвердити свій контроль над ними, а також створити ефект брехливої реальності, в якій українські громадяни нібито «демократичним» шляхом роблять вибір на користь Росії. Утім, українці, які живуть під російською окупацією, масово бойкотували ці так звані «вибори» та допомагали українським військовим ідентифікувати російських посадовців та агентів ФСБ, відповідальних за проведення цього «виборчого процесу. 

«Український рух опору на окупованих територіях зростає. Українці, що живуть під російським ярмом, прагнуть визволення, очікуючи приходу української армії. Будь-які плани, які передбачають передачу Україною окупованих територій державі-агресору, стали б зрадою українського народу, а, отже, не можуть бути підтримані. Ми вкотре закликаємо міжнародне співтовариство надати Україні максимальну військову підтримку для забезпечення її перемоги, що потребує визволення усього її народу та повне відновлення її територіальної цілісності», – наголосив пан Ґрод. 

Нагадаємо, голова Спілки українців у Португалії Павло Садоха звернувся до міністра закордонних справ Жоау Гомеша Кравіньо з проханням відреагувати на дії місцевого політика, який як спостерігач взяв участь у псевдовиборах, організованих Росією на тимчасово окупованих територіях України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-