Канадська провінція Квебек ухвалила резолюцію на підтримку українського народу

Канадська провінція Квебек ухвалила резолюцію на підтримку українського народу

Укрінформ
Під час візиту до канадського міста Квебек української делегації, очолюваної почесним консулом України в Монреалі Евгеном Чолієм, Національна асамблея провінції Квебек одноголосно ухвалила резолюцію на підтримку українського народу.

Про це Укрінформу повідомило Почесне консульство України в Монреалі.

Українську делегацію, яка прибула на вшанування Урядом Квебеку героїчного опору українського народу повномасштабній війні росії проти України, привітав прем’єр-міністр Квебеку Франсуа Лего.

Почесний консул України в Монреалі Евген Чолій і президент Провінційної ради Квебеку конгресу українців Канади Михайло Швець подякували прем’єр-міністру Квебеку за цю підтримку та допомогу близько 11 000 тимчасово переміщеним українцям у Квебеку.

Евген Чолій і прем’єр-міністр Квебеку Франсуа Лего, Фото: Офісс прем’єр-міністра Квебеку
Евген Чолій і прем’єр-міністр Квебеку Франсуа Лего. Фото: Офіс прем’єр-міністра Квебеку
Читайте також: Канада повинна визнати росію державою-спонсором тероризмуЕвген Чолій

Тоді Національна асамблея Квебеку одноголосно прийняла резолюцію на підтримку українського народу, подану членом Національної асамблеї від Роземонта Вінсентом Маріссалом.

Ця резолюція передбачає:

  • Що Національна асамблея підтверджує невід’ємне право українського народу на свою територіальну цілісність;
  • Що вона визнає збройну агресію проти України з боку росії такою, що суперечить міжнародно-правовим актам, зокрема військову агресію проти цивільного населення, а також його критичної інфраструктури;
  • Що, як і Палата громад Канади, вона засуджує акти геноцидного характеру, вчинені проти українського народу, про які повідомляли ЗМІ;
  • Що вона вітає у Квебеку всіх тимчасово переміщених українок та українців, водночас закликаючи уряди Квебеку та Канади зробити все від них залежне, щоб сприяти їхньому прибуттю в країну;
  • Що вона підтверджує історичний характер своїх стосунків дружби з українською діаспорою у Квебеку;
  • Що вона вітає героїчний опір українського народу та сміливість руху, що протистоїть війні в Росії;
  • Що на завершення Національна асамблея вшановує пам’ять жертв хвилиною мовчання».

Після ухвалення цієї резолюції Національна асамблея Квебеку вшанувала хвилиною мовчання пам’ять жертв повномасштабної війни Росії проти України.

Нагадаємо, почесний консул України в Монреалі (Канада), експрезидент Світового конгресу українців Евген Чолій подякував уряду Квебеку за підтримку українців, тимчасово переміщених до цієї канадської провінції..

Фото: Офіс прем’єр-міністра Квебеку

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-