Українська діаспора звернулася до президента Бразилії із закликом посилити підтримку України

Українська діаспора звернулася до президента Бразилії із закликом посилити підтримку України

Укрінформ
Світовий конгрес українців (СКУ) й Українсько-бразильська центральна репрезентація (УБЦР) звернулись до новообраного Президента Бразилії Луїза Інасіо Лула да Сілви та закликали Бразилію посилити політичну та дипломатичну підтримку України у 2023 році. 

Як передає Укрінформ, про це йдеться на сайті СКУ.

В офіційному листі від імені двох організацій президент СКУ Павло Ґрод і Президент УБЦР Віторіо Соротюк привітали Президента Лула да Сілву зі вступом на посаду 1 січня 2023 року та подякували за турботу та увагу, яку Бразилія приділяє українській громаді. Вони також висловили глибоку подяку за гуманітарну допомогу, яку Бразилія надавала Україні протягом 2022 року, а також за опіку над українськими біженцями. 

Провід СКУ також засудив нещодавні жахливі події у столиці Бразилії, а саме спробу державного перевороту 8 січня та напад на демократично обрані інституції. Від імені глобальної української громади та української громади Бразилії, Павло Ґрод та Віторіо Соротюк висловили повну підтримку та солідарність з бразильськими конституційними інституціями виконавчої, законодавчої та судової влади. 

Читайте також: СКУ запустив маркетплейс, де можна придбати спорядження для захисників України

Насамкінець, враховуючи неспровоковану і жорстоку повномасштабну загарбницьку війну російської федерації проти України, яку 24 лютого 2022 року розв’язав злочинний режим володимира путіна, провідники СКУ закликали Президента й уряд Бразилії у 2023 році посилити допомогу Україні та надати усю можливу політичну і дипломатичну підтримку Києву. Зокрема, вони закликали Президента Лула ла Сілву підтримати мирний план Президента Володимира Зеленського і сприяти усім міжнародним ініціативам, спрямованим на притягнення російської держави-агресорки до відповідальності за злочини, вчинені проти народу України.  

«Ваша підтримка України та її народу не лише допоможе зупинити жорстоку війну і відновити мир, а й зміцнить авторитет Бразилії у світі», – йдеться в офіційному листі.  

Нагадаємо, президент СКУ Павло Ґрод і голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький підписали меморандум про співпрацю у рамках ініціативи СКУ Energize Ukraine, спрямованої на допомогу в пошуку, придбанні та доставці обладнання для відновлення української енергетичної інфраструктури.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-