Діаспора запропонувала створити у Таллінні площу Шевченка

Діаспора запропонувала створити у Таллінні площу Шевченка

Укрінформ
Голова Конгресу українців Естонії Віра Коник звернувся до мера Таллінна Михайла Килварта з проханням посприяти появі у місті площі Тараса Шевченка.

Як передає Укрінформ, про це повідомило видання ERR.ee.

У своєму листі до міського голови вона нагадала, що ще у 2004 році на бульварі Мері в Таллінні був посаджений Шевченківський дуб, а через рік поряд з ним встановили пам'ятний камінь.

«Тарас Шевченко – знакова і дуже шанована постать для українців. Але його також шанують і багато інших народів. Він відвідував Естонію. Чому б ще й не увічнити його пам'ять і топонімом, створивши площу Шевченка? Ця ідея у нас була дуже давно, але зараз, коли чисельність української громади в Естонії збільшилася, реалізувати її було б зовсім непогано», – сказала Віра Коник.

«Ми б хотіли назвати ім'ям Тараса Шевченка дуже маленьку площу поруч із дубом. Зараз у неї немає назви. Це такий невеликий трикутник у зеленій зоні, нічого крім дуба, каменю та ще кількох насаджень там немає. Думаю, що міська управа могла б піти назустріч нашим побажанням», – додала Коник.

Тарас Шевченко відвідував Таллінн у 1842 році. На честь цієї події у місті Конгрес українців Естонії посадив Шевченківський дуб.

Нагадаємо, у Посольстві України в Естонії відбулася зустріч представників волонтерської групи Конгресу українців Естонії (КУЕ) з послом Мар’яною Бецою.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-