Тарас Шевченко

02 серпня 2021

20 липня 2021

09 липня 2021


У Росії підбили підсумки конкурсу «В гостях у Кобзаря: класика і сучасність»

У Росії підбили підсумки відкритого фестивалю-конкурсу «В гостях у Кобзаря: класика і сучасність», мета якого – реалізація творчого потенціалу та формування комунікативної компетенції учнів, розвиток художнього смаку та читацької культури, збереження культурно-історичної спадщини.

05 липня 2021


Буря поламала дуб Шевченка на Черкащині

Буря поламала дуб Шевченка в селі Будище Звенигородського району. Дерево росло поблизу колишнього маєтку Павла Енгельгардта. Двісті років тому в дуплі цього дерева малий Тарас ховав свої малюнки.

22 червня 2021

22 травня 2021

20 травня 2021

28 квітня 2021

20 квітня 2021

02 квітня 2021

31 березня 2021

29 березня 2021

26 березня 2021


У Румунії український дипломат зустрівся з керівництвом ліцею ім. Шевченка

Тимчасовий повірений у справах України в Румунії Паун Роговей 26 березня під час робочого візиту до повіту Марамуреш зустрівся з примарем м. Сигету-Мармацієй В.Молдованом та керівництвом українського ліцею ім. Тараса Шевченка, а також поклав квіти до пам'ятника українському поету.

25 березня 2021

23 березня 2021

22 березня 2021


У Єревані українські дипломати відвідали відкритий урок у школі ім. Шевченка

У Єреванській старшій школі № 42 імені Тараса Шевченка до 207-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря провели відкрите заняття, участь в якому взяли дипломати Посольства України в Республіці Вірменія.

21 березня 2021

18 березня 2021


У Гамбурзі проведуть онлайн-лекцію «Монументальна Шевченкіана»

Генконсульство України у Гамбурзі спільно з Об’єднанням Українських Організацій у Німеччині та Асоціацією Українців північної Німеччини запрошує охочих на мультимедійну онлайн-лекцію Руслана Теліпського «Монументальна Шевченкіана».  

16 березня 2021


Шевченка вшанували у Болгарії

У Болгарії відзначили 207-му річницю з дня народження українського поета та художника Тараса Шевченка покладанням квітів до пам'ятника Кобзареві у Софії, читанням віршів і дитячими художніми творами.

15 березня 2021


Шевченка вшанувала українська школа в Абу-Дабі

Українська школа «Дивосвіт» в Абу-Дабі, що діє при Посольстві України в Об’єднаних Арабських Еміратах, відзначила день народження Тараса Шевченка літературною вікториною «Знавці Шевченка».

13 березня 2021

12 березня 2021


У Словенії вшанували Тараса Шевченка та перекладача його творів Йоже Абрама

У Словенії представники української громади та посол України Михайло Бродович з нагоди відзначення Шевченківських днів поклали квіти до погруддя Кобзарю, а також вшанували пам’ять перекладача його творів словенською мовою Йоже Абрама, який народився в Штанієлі. 


Українці в ОАЕ провели громадські читання, на яких поезія Шевченка звучала кількома мовами

Українці в Об’єднаних Арабських еміратах (ОАЕ) в умовах карантинних обмежень провели чергові VI Громадські Шевченківські читання у великому залі театру Mall of Emirates у Дубаї, під час яких поезія Шевченка лунала кількома мовами.

11 березня 2021


«Заповіт» Шевченка пролунав одразу 12 мовами країн Південної Азії

Посольство України в Індії підготувало відеопроєкт «Тарас Шевченко «Заповіт» мовами країн Південної Азії», до якого долучилися українці, що проживають у країнах акредитації дипустанови, члени їх родин та іноземці з Індії, Непалу та Шрі-Ланки.


У Чехії поклали квіти до меморіальної дошки та пам'ятника Шевченку і зняли відео

Посол України в Чехії Євген Перебийніс поклав квіти до пам'ятника Тарасу Шевченку та пам'ятної дошки першому нецензурованому виданню "Кобзаря" у Празі, а ГО «Українська ініціатива в Чеській Республіці» підготувала відео до 207-ої річниці з дня народження поета. 


Держархів зарубіжної україніки презентував добірку документів про Шевченка

Центральний державний архів зарубіжної україніки з нагоди вшанування пам’яті Тараса Шевченка презентував онлайн-добірку з 12 документів із колекції визначного чеського, українського і словацького філолога-славіста, літературознавця і публіциста Миколи Неврлого (Mikuláš Nevrlý).


Пам’ять Тараса Шевченка вшанували в Казахстані та Киргизстані

У Казахстані та Киргизстані пам’ять українського поета та художника Тараса Шевченка вшанували покладанням квітів до пам’ятника Кобзарю, декламували вірші, демонстрували слайди та відео, присвячені його творчості.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-