У Львові відбувся культурний вечір «Він: Тарас Шевченко. Між Україною та Казахстаном»
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
Захід відбувся в межах виставки «ВІН: Тарас Шевченко. Художник» і став продовженням діалогу між Україною та Казахстаном, з перспективою подальших спільних проєктів. Його організували галерея ZAG спільно з Почесним консульством Республіки Казахстан у Львові. Участь у події взяли представники дипломатичного корпусу Казахстану в Україні на чолі з послом Толєжаном Барлибаєвим, керівництво Львівської області, культурна спільнота Львова.
«Для нас вкрай важливо пам'ятати, що нас об'єднує дуже багато, і перш за все – спільна історія. Але... є постаті та їх роль в історичному процесі. І наш спільний Тарас Шевченко є якраз однією з таких постатей, яка об'єднала нас понад століття тому і має можливість нас об'єднувати й надалі», - сказав начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Казахстан в Україні Толєжан Барлибаєв зазначив, що особистість Тараса Шевченка стала одним із символів духовного єднання українського і казахстанського народів.
«Сьогоднішній вечір є важливим внеском у збереження історичної пам'яті для розвитку культурного діалогу між нашими країнами. І в сучасних умовах такі заходи набувають особливого значення. Зараз Україна та її народ переживають дуже важкі часи, і тому дуже важлива взаємна повага та готовність підтримувати один одного у складні часи», - сказав дипломат.
Він додав, що для Казахстану гуманітарна підтримка Україні є проявом не політики, а насамперед людської солідарності.
Директорка галереї ZAG Христина Береговська під час кураторської екскурсії розповіла про період перебування Тараса Шевченка в Казахстані. Також відбулася презентація книг «Щедрість серця» та «Кобзар у степах Казахстану», показ фільму «Кобзар у степах Казахстану».
Як повідомляв Укрінформ, у Львові Zenyk Art Gallery спільно з Національним музеєм Тараса Шевченка відкрили нову концептуальну виставку «ВІН: Тарас Шевченко. Художник».