У Румунії провели фестиваль колядок, традицій і зимових звичаїв українців

У Румунії провели фестиваль колядок, традицій і зимових звичаїв українців

Фото
Укрінформ
Марамуреська філія Союзу українців Румунії у партнерстві з Українським Православним Вікаріатом Румунії організувала та провела у місті Сігету-Мармацієй 29-й Фестиваль колядок, традицій і зимових звичаїв українців.

Як передає Укрінформ, про це Союз українців Румунії повідомив у Фейсбуці.

«Заходи почалися в українській православній церкві, що знаходиться в центрі міста, Святою Літургією, яку відслужив отець Микола Лаурук, вікарій Українського Православного Вікаріату в Румунії. Потім відбувся традиційний парад, в якому взяли участь групи українців з Мараморощини та інших повітів Румунії, одягнених в яскраві різдвяні або традиційні українські костюми. Завершилися заходи традиційним концертом колядок та новорічних віншувань, який відбудеться просто неба у Великому парку в центрі м. Сігету Мармацієй», – ідеться в дописі.

За повідомленням, голова Марамуреської філії СУР Мирослав Петрецький, відкриваючи фестиваль, подякував учасникам і всім, хто зробив можливим його проведення.

Потім голова СУР і депутат Микола-Мирослав Петрецький підкреслив, що ця подія збирає українців з усієї країни, а не лише з Мараморощини та сприяє збереженню зимових звичаїв і традицій, успадкованих від попередніх поколінь.

У своєму зверненні до присутніх міський голова Васіле Молдован, сказав, що Сігету-Мармацієй з часом набув статусу багатокультурного міста, в якому громадяни різних етнічних груп живуть у злагоді та діляться один з одним самобутністю та багатством своєї культури. Він подякував етнічним українцям за їхній внесок у добробут і популяризацію міста.

Своєю чергою вікарій Українського Православного Вікаріату Румунії отець Микола Лаурук благословив це чудове свято, привітавши з Різдвом усіх, хто святкує його за старим, юліанським календарем. Завершився фестиваль надзвичайним різдвяно-новорічним концертом колядок і віншувань.

Нагадаємо, сучавська філія Союзу українців Румунії (СУР) провела у Радівцях святковий захід з нагоди зимових свят «Українська коляда – її специфіка на Буковині».

Фото: СУР

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-