У Нью-Джерсі організували виставку про київське мистецьке відродження

У Нью-Джерсі організували виставку про київське мистецьке відродження

Фото
Укрінформ
У Нью-Джерсі (США) в музеї Zimmerli університету Rutgers University провели виставку «Живопис з надлишком: київське мистецьке відродження, 1985–1993» (Painting in Excess: Kyiv's Art Revival, 1985–1993).

Як передає Укрінформ, про це повідомило видання Lb.ua.

В основі колекції – унікальні роботи з приватного зібрання Ненсі та Нортона Доджів, а також роботи зі збірок українських колекціонерів та самих митців. 

Свою колекцію Ненсі та Нортон Доджі заснували задовго до початку перебудови. У середині 1990-х передали на зберігання музею Зіммерлі, що є частиною Ратґерського університету у Нью-Брунсвіку, штат Нью-Джерсі.

Розповідається, що нині музей Зіммерлі у США володіє чи не найбільшою колекцією радянського нонконформістського мистецтва у США. У ньому представлені унікальні твори українських митців, зокрема, Арсена Савадова, Георгія Сенченка, Валерії Трубіної, Олександра Ройтбурда, Олександра Харченка, Сергія Якутовича, Анатоля Степаненка та багатьох інших українських авторів. 

Виставка «Живопис з надлишком: київське мистецьке відродження, 1985-1993» хоча і розповідає про період перебудови та окреслена хронологічно 1985-1993 роками, містить і більш ранні твори.

Читайте також: У Філадельфії відбувся український святковий ярмарок

Так, до неї включені твори шістдесятників та сімдесятників: Алли Горської, Опанаса Заливахи, Віктора Зарецького, Валерія Ламаха, Григорія Гавриленка, Флоріана Юрьєва, Федора Тетянича (Фріпульї), Олександра Дубовика, Володимира Буднікова.

Роботи цих авторів розташовані у самому центрі виставки та огороджені стінами з усіх сторін. Ця зала символічно відтворює задуху, утиски та цензуру, що існували у мистецькому та політичному середовищі.

Нагадаємо, в американському містечку Віпен, штат Нью-Джерсі, у вересні пройшов Український фестиваль, який відбувається щороку у вересні вже впродовж 12 років.

Як повідомляв Укрінформ, україно-американський проєкт «Батьківська Хата.Homestead», який поєднує українській народний одяг різних етнографічних регіонів кінця XIX – початку XX ст., анонсував другий сезон.

Фото: zimmerli.rutgers.edu

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-