У Римі глава УГКЦ освятив пам’ятну дошку святим Кирилу та Мефодію

У Римі глава УГКЦ освятив пам’ятну дошку святим Кирилу та Мефодію

Фото
Укрінформ
У папській базиліці Санта Марія Маджоре в Римі відкрили пам’ятну дошку українською мовою творцям слов’янської писемності святим Кирилу та Мефодію, яку після відкриття освятили Глава й Отець УГКЦ Блаженніший Святослав та кардинал Станіслав Рилько, настоятель базиліки.

Як передає Укрінформ, про це повідомив інформаційний ресурс УГКЦ.

Захід розпочався Молебнем до Пресвятої Богородиці в головній каплиці базиліки, де зберігається чудотворна ікона «Salus Populi Romani» («Спасіння римського народу»).

Перед початком богослужіння присутніх привітав кардинал Рилько, котрий у своєму слові наголосив на «історичному значенні події встановлення пам’ятної дошки на честь святих Кирила та Методія у найстарішій базиліці західного світу, де в далекому 868 році папа Андріан ІІ благословив богослужбові книги слов’янською мовою».

Кардинал Рилько також подякував Блаженнішому Святославу за дар копії ікони «Спасіння римського народу» для базиліки Санта Марія Маджоре, яка «знаменує вдячність вашого народу Пресвятій Богородиці і стане мостом вашого духовного єднання з цією античною святинею, такою милою і дорогою для Святішого Отця Франциска».

У своєму слові Блаженніший Святослав вказав на два символічні жести, які святі апостоли слав’янських народів здійснили у 868 році.

«Саме ці жести дали початок існуванню цілої християнської цивілізації. Перший жест – це віднайдення мощів святого папи Климента, котрий віддав своє життя за Христа на території сучасного Криму. Ці реліквії вони повернули додому, принісши їх до Рима як плід їхньої місійної діяльності. Другий жест – це переклад церковнослов’янською мовою літургійних книг, які ці два брати підготували для їхньої місії, і папа Андріан ІІ апробував і благословив у цій базиліці», – сказав він.

Сучасні історики, вважає Блаженніший Святослав, трактують ці два жести як «знак особливого зв’язку між Церквами Заходу та Сходу. «Це були жести сопричастя через воплочення Божого Слова в мову нашого народу, яку ми зберігаємо і досі».

Він також зауважив, що, згадуючи цю важливу історичну подію, УГКЦ має намір здійснити два жести. Передусім – подарувати для базиліки копію ікони «Спасіння римського народу» і залишити її тут, як це зробили святі Кирило і Методій, коли принесли сюди мощі святого Климента та літургійні книги.

Другий жест – це благословення пам’ятної дошки українською мовою творцям слов’янської писемності.

«Після Молебню Блаженніший Святослав разом із кардиналом Рилько освятили копію ікони, відтак зі словом привітання до гостей звернувся владика Іриней Білик, канонік базиліки Санта Марія Маджоре. Архиєрей подякував кардиналові Рилько за підтримку ініціативи та Блаженнішому Святославу за допомогу в її реалізації. Владика Іриней також висловив подяку жертводавцям, а кардинал Рилько вручив їм пам’ятні відзнаки», – йдеться в повідомленні.

Друга частина заходу, розповіли в УГКЦ, відбулася в каплиці Чезі, де встановлено пам’ятну дошку святим Кирилові та Методієві. Після молитви освячення пам’ятної дошки студенти Української папської колегії святого Йосафата заспівали молитовне величання святих Кирила і Мефодія.

Зауважується, що у заході взяли участь: посол України в Італії Ярослав Мельник, тимчасово повірений України при Святому Престолі Сергій Козачевський, посол Болгарії при Святому Престолі Богдан Паташев, тимчасово повірена Словаччини при Святому Престолі Едіта Філадельфйова, каноніки базиліки Санта Марія Маджоре, представники дикастерій Римської курії, духовенства УГКЦ в Італії та української громадськості.

Ініціатором заходу був владика Іриней Білик, канонік папської базиліки Санта Марія Маджоре, єпископ-емерит УГКЦ.

Нагадаємо, члени Спілки української молоді Португалії та Іспанії взяли участь в історичній для життя української громади на Піренеях події – освяченні наріжного каменю під будівництво храму та монастиря Української греко-католицької церкви у паломницькому центрі португальського міста Фатіма.

Фото: Інформаційний ресурс УГКЦ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-