В Угорщині розпочався навчальний рік для українських скаутів

В Угорщині розпочався навчальний рік для українських скаутів

Укрінформ
Розпочався четвертий рік навчання для любителів скаутингу серед українських дітей, які мешкають у Будапешті.

Як передає Укрінформ, про це повідомив інформаційний ресурс Української греко-католицької церкви.

«Цей осередок належить до Української асоціації федерації католицьких скаутів Європи та був створений при парафії Покрову Богородиці УГКЦ в Будапешті. У рамках навчального року проходять дві збірки протягом місяця для наймолодшої категорії – «вовченята» віком від 8 – 12 років.  Збірки в Будапешті проводять акели (провідники вовченят) Сірко Оксана і Лайгут Світлана», – йдеться в повідомленні.

Зауважується, що організація працює за принципом виховання молоді через молодь. Це і є друга оригінальна риса скаутського руху, яка здається на перший погляд незвичайною, проте саме в цьому і вся її геніальність. Молоді люди ще далекі від багатомовства і стереотипів, відповідальні одні за одних через виконання конкретних завдань, дорослішають і набираються цінного досвіду разом, вчаться одні від одних, молодші члени організації — від більш досвідчених провідників і духівників, взаємно даруючи радість розуміння, що допомагає повніше відкрити свій потенціал і якнайповніше реалізувати себе.

Читайте також: В Угорщині презентували українські книжки

Методика пристосування до віку існує для того, щоб дати кожному те, чого він потребує, залежно від світосприйняття. Розроблено три основні етапи розвитку молодої людини: * Вовченята: 8–12 р. хлопці і 8–11 р. дівчата * Скаути 12–17 р. і скаутки 11–16 р. * Мандрівники з 17 р. і мандрівниці з 16 до 25 р.

Вовченята — «Я та інші». Вовченята працюють і бавляться в ігри. Головна мета виховання цієї скаутської категорії — допомогти відкритися (вийти з дитячого егоїзму) і скерувати дитину до розуміння Бога і релігії загалом, практикуючи спеціальні ігри.

Скаутки і скаути — «Я разом з іншими». Це головна і найактивніша пора у скаутстві, в основу якої покладено життя в спільноті. Її основна система — це невеличкі групки з 4–8 осіб (гуртки), де, власне, вчаться жити в маленькому соціумі. Виховання відбувається через навчання та ігри, переважно на природі. Саме тут формуються моральні чесноти і поглиблюється віра. Велику увагу провідники звертають на скауток і скаутів під час їх формації в школі і вдома (в родині).

Мандрівниці і мандрівники — «Я для інших». Найстарша вікова категорія скаутингу називається «Дорога», або «Кожен іде своєю стежкою». Головна мета педагогіки на цьому етапі — це допомогти особі у виборі, щоб реалізувати життєве покликання, підготуватися до дорослого, творчого й відповідального життя, іншими словами — до прийняття певного служіння. Звідси й гасло мандрівників і мандрівниць: «Служити!». Час «Дороги» — переважно час у мандрівках. Хлопці і дівчата, які належать до найстаршої ланки, працюють уже разом.

Читайте також: Глава УГКЦ провів літургію українській громаді Угорщини

Формування і усвідомлення свого завдання провідника — ця педагогічна методика вимагає серйозної формації особи. Молоді провідники у віці між 18 і 25 роками мінімум один раз на рік беруть участь у поглибленні особистої формації, або в одному чи двох вишкільних таборах, проведених на вищому рівні.

Довідка про організацію:

Сьогодні UIGSE-FSE – це також велика громадська організація, котра об’єднує успішних і цілеспрямованих людей, які реалізували чи реалізовують себе у світському житті та є добрим прикладом для молодих. У Західній Європі Католицьке скаутство Європи – це «міжнародний бренд», «знак якості та вишколу», «організація, де зустрічаються покоління», оскільки є тисячі сімей, у яких дідусь, батько і син є скаутами. Саме через вагомі результати педагогічної діяльності організація має дорадчий голос у Раді Європи та втішається підтримкою Європейського Союзу.

Покликанням і метою Федерації скаутства Європи є повноцінне виховання молоді через створення спільних інтересів батьків і дітей та через створення кола друзів, які є добрим прикладом того, що навіть добре навчаючись і пізніше досягаючи немалих матеріальних і кар’єрних успіхів, можна при цьому залишатися Людиною, добрим сином чи дочкою своїх батьків та християнином, який не боїться визнати свою віру.

Нагадаємо, українці в Угорщині з нагоди 30-річчя незалежності України організували тридцяти кілометровий велопробіг навколо озера Веленце.

Фото: Інформресурс УГКЦ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-