У Чехії впорядкували могили двох визначних українок

У Чехії впорядкували могили двох визначних українок

Фото
Укрінформ
Завершено роботи з впорядкування могил двох визначних українок на Ольшанському цвинтарі у Празі.

Як передає Укрінформ, про це поінформував Надзвичайний і Повноважний Посол України в Чехії Євген Перебийніс у Фейсбуці.

"Посольство продовжує роботу з відновлення українських поховань у Чеській Республіці. Сьогодні можемо відзвітувати про завершення робіт з впорядкування могил двох визначних українок з доволі непростою і навіть трагічною долею, які знайшли свій останній притулок на Ольшанському цвинтарі у Празі. Обидві - дружини видатних постатей в українській історії. Водночас, це той випадок, коли ці жінки були не просто дружинами, але й самі неординарними особистостями, без чиїх зусиль і допомоги їхні чоловіки, поза усяким сумнівом, не досягли б того, чого вони досягли", - наголосив дипломат.

За його словами, перша з них - Ольга Аркас, дружина відомого українського мецената, історика та громадського діяча, автора праці "Історія України-Русі" Миколи Аркаса, похована вона разом зі своєю дочкою та онуком.

Друга - Онисія Єфремова-Дурдуківська, дружина визначного українського вченого та політичного діяча Сергія Єфремова.

Дипломат зазначив, що ці могили протягом довгих десятиліть були в напівзруйнованому стані, їм загрожувало повне знищення.

Читайте також: Зеленський поклав вінок до могили Невідомого солдата на Арлінгтонському кладовищі

"Сьогодні, на щастя, їм уже нічого не загрожує. Вони перебувають під опікою України. Було відновлено оригінальні хрести, а самі могили вже наступного року рясно вкриє і зміцнить традиційний для України барвінок", - підкреслив він.

Як повідомляв Укрінформ, посол України в Чехії Євген Перебийніс 22 вересня відвідав місто Богушовіце-над-Огржі, де обговорив питання відновлення пам'ятника воякам Української Галицької Армії, похованим на місцевому військовому кладовищі Богушовіц над Огржі.

Фото: Євген Перебийніс / Фейсбук

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-