У Німеччині відбулися Дні України

У Німеччині відбулися Дні України

Укрінформ
У Берліні та Бранденбурзі відбулися Дні України, присвячені 30-річчю відновлення Незалежності України.

Як передає Укрінформ, про це Посольство України у ФРН повідомило у Фейсбуці.

Зауважується, що метою заходу є зміцнення українсько-німецького академічного співробітництва, підбиття річних підсумків реалізації спільних наукових проєктів, представлення результатів німецьких досліджень на українську тематику.

За повідомленням, участь в урочистому відкритті форуму взяли радник-посланник Посольства України в Німеччині Максим Ємельянов, віцепрезидент Вільного університету Берліна Верена Блехінгер-Талкотт, депутат Бундестагу Йоганн Заатгофф та президентка Німецько-українського академічного товариства Ольга Гаращук.

У своєму виступі заступник керівника української дипломатичної місії Максим Ємельянов відзначив важливість подальшого зміцнення українсько-німецьких наукових та академічних зв’язків, реалізації спільних ідей та проєктів, які надають молодим талановитим українцям унікальну можливість втілити власний творчий потенціал. Рефлексуючи на тему 30-ї річниці відновлення Незалежності України, український дипломат висловив сподівання на більш дієву підтримку Німеччиною європейської та євроатлантичної інтеграції України.

«Ми дуже розраховуємо, що Федеративна Республіка Німеччина – важливий партнер нашої держави та рушійна сила Європи - буде активно підтримувати нас на цьому шляху», зазначив він.

Своєю чергою представниця Федерального міністерства освіти та досліджень Німеччини наголосила на підтримці Німеччиною реформ в Україні, які наближають нашу країну до членства в ЄС, і наголосила на непохитній підтримці України у контексті російської агресії та спроби незаконної анексії АР Крим.

Крім того, на заході був представлений український просвітницький арт-проєкт «Наукова виставка «Наука – це вона», що розповідає про внесок українського жіноцтва у розвиток світової науки на прикладі 12 постатей – експерток з математики, фізики, біології та інших галузей науки. Творчі тексти до стилізованих портретів написали переможниці національного конкурсу есе «Наука - це вона», що були обрані серед 561 роботи, надісланої з усієї України школярками та студентками віком від 14 до 21 року.

Учасники конференції також мали нагоду познайомитися із виставкою «50 винаходів, які Україна подарувала світу», підготовленою Посольством України в Німеччині для Німецько-українського академічного товариства.

Нагадаємо, 18 серпня на центральній площі німецького острова Гельголанд у Північному морі відкрили меморіальну дошку видатному українському та французькому вченому, лауреату Нобелівської премії за фізіологію та медицину Іллі Мечникову.

Фото: Посольство України у ФРН

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-