Українці Угорщини звернулися до угорської єрархії щодо будівництва храму УГКЦ у Будапешті

Українці Угорщини звернулися до угорської єрархії щодо будівництва храму УГКЦ у Будапешті

Укрінформ
Вірні парафії Покрову Пресвятої Богородиці УГКЦ у Будапешті закликали митрополита Угорської греко-католицької церкви владику Філіпа Кочіша та голову Католицької Єпископської Конференції в Угорщині кардинала Питера Ердо надати підтримку у справі будівництва храму УГКЦ у Будапешті.

Як передає Укрінформ, про це повідомив інформаційний ресурс УГКЦ.  

Так, 14 липня 2021 року до Міністерства людських ресурсів Угорщини, яке відповідає за релігію, національні меншини, угорську діаспору, подано прохання від української громади з підписами 1 520 осіб щодо виділення земельної ділянки під будівництво школи та храму УГКЦ у Будапешті.

«Від імені громади у справі виділення земельної ділянки до угорського уряду звернулося і Державне самоврядування українців в Угорщині – головний український орган на території Угорщини та декілька українських громадських організацій в Угорщині. Прохання з підписами від української громади також передано Блаженнішому Святославу, Отцю і Главі УГКЦ, який поблагословив на добру справу», – йдеться в повідомленні.

Довідка:

Українці в Угорщині – офіційна громада у країні, яка завдяки фінансуванню угорським урядом, провадить свою діяльність через місцеві українські самоврядування різного рівня на території Угорщини.

У 1991 році, на Великдень, з ініціативи вихідців із Галичини угорський священник Ласло Пушкаш звершив першу Літургію для українців греко-католиків у Будапешті.

У 2008 році в Будапешті відбулася зустріч Блаженнішого Любомира кардинала Гузара, тодішнього Отця і Глави УГКЦ, з угорським митрополитом Филипом Кочішем. Під час зустрічі вони домовилися про співпрацю між Церквами щодо душпастирства українців в Угорщині.

З 2011 року українською громадою в Угорщині опікується о. Дамян Габорій, священник Київської архиєпархії УГКЦ, відповідно до домовленості між Отцем і Главом УГКЦ Блаженнішим Святославом та митрополитом Угорської Греко-Католицької Церкви владикою Филипом Кочішем.

У 2017 році вперше порушено питання про будівництво церковно-культурного комплексу. Сталося це на зустрічі з міністром людських ресурсів Угорщини Золтаном Балогом.

У 2018 році відбулася наступна офіційна зустріч представників громади, українських дипломатів із державним секретарем Міністерства людських ресурсів Угорщини Міклошем Шолтисем, який також підтримав таке бажання.

У 2019 році в Будапешті відбулася зустріч владики Йосифа Міляна, тодішнього голови Пасторально-міграційного відділу Патріаршої курії УГКЦ, із держсекретарем Мікловшем Шолтисем у справі будівництва храму.

У 2020–2021 роках подібні зустрічі проходили за участі української громади в Угорщині та представників угорського уряду.

Нагадаємо, наприкінці червня українці Угорщини звернулися до очільників УГКЦ у справі будівництва храму.

Фото: Інформаційний ресурс УГКЦ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-