Українці Угорщини звернулися до очільників УГКЦ у справі будівництва храму

Українці Угорщини звернулися до очільників УГКЦ у справі будівництва храму

Укрінформ
У Патріаршій курії Української греко-католицької церкви в Києві відбулася робоча зустріч священника для українців в Угорщині о. Дам’яна Габорія з Блаженнішим Святославом і владикою Степаном Сусом, головою ПМВ.

Як передає Укрінформ, про це повідомив інформаційний ресурс УГКЦ.

Під час зустрічі отець Дам’ян розповів про виклики, які постають перед українською громадою в Угорщині.

На завершення священник з Угорщини передав Главі й Отцю УГКЦ прохання  із підписами про будівництво храму УГКЦ в Будапешті.

Читайте також: У Будапешті для українців в Угорщині провели духовні науки

Відтак Глава Церкви уділив архиєрейське благословення для українців в Угорщині. Сторони домовилися про візит Блаженнішого Святослава до української громади в Угорщині, яка відбудеться на початку вересня цього року.

Довідка:

З ініціативи вихідців із Галичини, перша Літургія для українців-греко-католиків в Будапешті була відправлена  на Великдень 1991 року угорським священником Ласлом Пушкашем.

У 2008 році відбулася зустріч в Будапешті  кардинала Любомира Гузара, Глави УГКЦ, та угорського митрополита Филипа Кочиша, на якій сторони домовилися про співпрацю між двома Церквами  щодо душпастирства для українців в Угорщині.

З 2011 року українською громадою в Угорщині опікується о. Дам’ян Габорій із Київської архиєпархії УГКЦ за домовленістю між Блаженнішим Святославом, Главою УГКЦ, і митрополитом Угорської Греко-Католицької церкви владикою Филипом Кочишем.

У 2017 році вперше було порушено питання про будівництво церковно-культурного комплексу на зустрічі із міністром Міністерства людських ресурсів Угорщини Золтаном Балогом.

У 2018-ому відбулася наступна офіційна зустріч представників громади, українських дипломатів із державним секретарем Міністерства людських ресурсів Угорщини Міклошем Шолтисем, який також підтримав наше бажання.

У 2019 році в Будапешті відбулася зустріч владики Йосифа Міляна, голови ПМВ УГКЦ, із держсекретарем Мікловшем Шолтисем в справі будівництва храму.

У 2020 та 2021 роках проходили зустрічі української громади в Угорщині із представниками угорського уряду щодо будівництва українського храму.

Нагадаємо, українська громада в Угорщині оголосила збір підписів для будівництва храму УГКЦ в Будапешті, а біля храму – української школи, дитячого садочку та пасторально-паломницького центру.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-