Українці Латвії закликали уряд країни утриматися від співпраці з проросійською ОУТЛ

Українці Латвії закликали уряд країни утриматися від співпраці з проросійською ОУТЛ

Документ
Укрінформ
Координаційна рада представників українських діаспорських латвійських організацій при Посольстві України в Латвії направила відкритого листа на адресу Міністра юстиції Яніса Борданса та Міністра культури ЛР Науріса Пунтуліса щодо проросійської «Організації українських товариств Латвії».

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомило Посольство України в Латвії.

У листі зазначається, що назва проросійської «Організації українських товариств Латвії» (ОУТЛ), яку очолює Ірина Дукуле, вводить в оману органи влади та місцевого самоврядування Латвії, які залучають представників різних меншин, у т.ч. української діаспори, до проведення заходів.  

Так, члени Координаційної ради заявляють про неприпустимість сприйняття офіційною владою та органами місцевого самоврядування Латвії проросійської організації ОУТЛ як представника української громади.

Фото: Посольство України в Латвії
Фото: Посольство України в Латвії
Фото: Посольство України в Латвії
Фото: Посольство України в Латвії

«Оскільки ОУТЛ фактично є антиукраїнською організацією, представники патріотичних організацій українців Латвії на підставі прийнятих рішень: Національної комісії України – про позбавлення керівників ОУТЛ статусу закордонного українця; Світового Конгресу Українців (СКУ) – про виключення ОУТЛ із членства в СКУ, звернулись із проханням до органів влади Латвії виключити з юридичної назви цієї проросійської організації слово «українських», – ідеться в повідомленні.

Зауважується, що таке рішення буде відповідати реаліям, зокрема змісту діяльності, яку ОУТЛ під керівництвом Ірини Дукуле проводить в інтересах країни-агресора Росії.

Посольство України також виклало матеріали щодо антиукраїнської діяльності ОУТЛ:

- Звернення Посла України в Латвії О.Міщенка до українців м.Вангажі на фестивалі народної творчості «Слов'янський вінок-12»;

- Заява Посольства України в Латвійській Республіці щодо порушення членом «Об’єднання українських товариств Латвії» Леонідом Мухіним законодавства України стосовно відвідання тимчасово окупованих територій України;

- Заява Посла України О.Міщенка з приводу участі представника ОУТЛ в т.зв. круглому столі в АР Крим;

- Щодо рішення Національної комісії України про припинення дії статусу закордонного українця І.Дукуле та Л.Мухіна;

- Про антиукраїнську діяльність керівника товариства «Світанок» Л.Давиденко та позбавлення її статусу закордонного українця;

- Звернення Посла України О.Міщенка з приводу рішення Ради директорів Світового Конгресу Українців від 13 березня 2021 року

Як повідомляв Укрінформ, у березні Світовий Конґрес Українців виключив зі своїх лав «Об’єднання українських товариств Латвії» за антиукраїнську позицію. Це було зроблено після тривалого та прискіпливого розгляду ситуації. При цьому керівництву ОУТЛ були надані час і можливість для пояснень і виправлення ситуації. СКУ підкреслює, що таке рішення ухвалили вперше за понад 50-річну його історію. ОУТЛ була однією із трьох складових організацій з Латвії.

СКУ взаємодіятиме зі своїми складовими організаціями в Латвії, щоб підсилити українські патріотичні сили та підтримати формування нового центрального представництва українців у Латвії для здійснення проукраїнської громадської діяльності, зазначили у конгресі.

Посол України в Латвійській Республіці Олександр Міщенко закликав українців з ОУТЛ, яке виключили зі Світового конгресу українців, вийти з Об’єднання, аби діяти на захист України та її незалежності.

Фото: Посол України в Латвії / Укрінформ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-