СКУ виключив зі свого складу Об’єднання українських товариств Латвії

СКУ виключив зі свого складу Об’єднання українських товариств Латвії

Укрінформ
Рада директорів Світового Конґресу Українців 13 березня виключила зі своїх лав Об’єднання українських товариств Латвії (ОУТЛ), оскільки його діяльність демонструє антиукраїнську позицію, що суперечить основним засадам діяльності та цінностям СКУ.

Як передає Укрінформ, про це йдеться в повідомленні СКУ.

Зауважується, що таке рішення СКУ вперше прийняв за свою понад 50-літню історію. ОУТЛ була однією з трьох складових організацій з Латвії. Ухвала була зроблена за результатами тривалого моніторингу діяльності ОУТЛ, офіційного спілкування з його Проводом  із наданням безпосередніх доказів про антиукраїнську діяльність ОУТЛ та зверненням їх опротестувати, консультацій з провідними українцями в Латвії, а також на підставі заслухання на спеціальному засіданні Ради директорів 13 березня 2021 р. уповноваженого Головою ОУТЛ заступника цього Об’єднання.

СКУ на основі зібраної у відкритих джерелах інформації встановив, що члени та керівники ОУТЛ явно демонструють антиукраїнську позицію. Це включає:

 • пропагування різної антиукраїнської інформації в соціальних мережах;
 • участь в акціях організацій, що керуються ідеологією «русского міра»;
 • поширення дезінформації про війну на Донбасі та наклепів на владу України, яка начебто є «фашистською гунтою», яка вбиває дітей;
 • висловлювання, які дискредитують Революцію Гідності;
 • просування ідеї про створення новоросійської республіки;
 • ідеалізація бойовиків на Донбасі, зокрема Олександра Захарченка;
 • співпраця з російськими пропагандистськими ЗМІ;
 • підтримка проросійських радикальних груп у Латвії, які підривають її суверенітет;
 • пропагування у Латвії забороненої радянської символіки та історії;
 • участь членів ОУТЛ у заходах посольства РФ у Латвії;
 • проведення культурних заходів у закладах РФ та запрошення на них дипломатичних представників держави-агресора.

Зібрані докази були надані Президенту та Проводу ОУТЛ в офіційному письмовому зверненні, однак жоден із них не було спростовано ні письмово, ні під час виступу представника ОУТЛ на спеціальному засіданні Ради директорів СКУ.  Все це  стало причиною для виключення ОУТЛ з членства в СКУ.

Читайте також: СКУ привітав з Днем добровольця: Слава пошириться в усі кутки світу, де живуть українці

«Сьогодні, коли Україна вже сьомий рік протистоїть російській агресії, одним з основних завдань СКУ і його мережі в понад 60 країнах світу є підтримка українського народу щодо захисту територіальної цілісності України. І тому СКУ вважає неприпустимим членство в СКУ будь-якої організації, яка пропагує антиукраїнську політику та співпрацює з російськими владними структурами. СКУ відкритий до співпраці з українськими громадськими  організаціями в діаспорі, які стійко стоять на проукраїнській позиції, що відповідає основним засадам діяльності СКУ», –  заявив Президент СКУ Павло   Ґрод.

У СКУ додали, що організація буде взаємодіяти зі своїми складовими організаціями в Латвії, щоб підсилити українські патріотичні сили та підтримати формування нового центрального представництва українців у Латвії для здійснення  проукраїнської громадської діяльності.

Нагадаємо, Світовий Конґрес Українців привітав рішення української влади щодо створення Кримської платформи та продовжуватиме залучати українців по всьому світу до підняття кримського питання серед міжнародної аудиторії.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-