Пам’ять Лесі Українки вшанували українці Естонії

Пам’ять Лесі Українки вшанували українці Естонії

Укрінформ
Представники української громади естонського міста Тарту в межах урочистостей з нагоди святкування 150-річного ювілею Лесі Українки поклали до меморіальної дошки видатної української поетеси квіти.

Як передає Укрінформ, про це повідомило посольство України в Естонській Республіці.

Подія відбулася за ініціативи Посольства України в Естонії та Конгресу українців Естонії. У церемонії взяла участь керівниця Товариства української культури «Промінь» Анна Сумик та інші представники української громади Тарту.

Читайте також: Посольства в Австрії, Естонії та Литві провели марафон «Леся єднає світ

Меморіальна дошка Лесі Українці встановлена на будинку №65 на вулиці Кастана (Каштанової), в якому в лютому-березні 1900 року поетеса гостювала у свого брата, приват-доцента Тартуського університету Михайла Косача.

Як повідомляв Укрінформ, 29 січня 2021 року Президент України Володимир Зеленський видав Указ №32/2021 про відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки на державному рівні. Протягом 2021 року під егідою Міністерства культури та інформаційної політики відбудеться серія заходів з нагоди ювілею видатної українки 25 лютого.

У діаспорі своєю чергою цю дату відзначають педагогічними, освітніми, творчими конкурсами, проєктами тощо, які підготували, зокрема, Спілка українських освітян діаспори, українці в Норвегії, Угорщині, ОАЕ, Німеччині, США та інших країнах, українські дипломатичні та консульські установи за кордоном тощо.

Фото: Посольство України в Естонській Республіці

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-