Українські дипломати та науковці взяли участь в марафоні «Леся єднає світ!»

Українські дипломати та науковці взяли участь в марафоні «Леся єднає світ!»

Відео
Укрінформ
МЗС України, ряд українських дипломатичних установ, українських та зарубіжних ВНЗ, діаспорських організацій до 150-річчя від дня народження видатної української письменниці та поетеси Лесі Українки взяли участь у міжнародному дипломатично-науковому марафоні «Леся єднає світ!». 

Як передає Укрінформ, про особливості проведення марафону повідомили в посольствах України в різних країнах світу.

Під час zoom-марафону Інна Савченко, голова Товариства української культури в Австрії ім. Лесі Українки «ТУКА», розповіла про австрійські сторінки життя видатної української поетеси та діяльність організації. Українська молодь Австрії виконала німецькою мовою вірш Лесі Українки «Contra spem spero!» (Без надії сподіваюсь!), а наймолодші українці заспівали фрагмент пісні на слова поетеси «Стояла я і слухала весну».

Читайте також: СКУ підготував відеомандрівку країнами та місцями, де зупинялася Леся Українка

Учасників марафону привітав також генеральний секретар Paneuropabewegung Österreich Райнгард Клучек.

Від Естонії у заході взяла участь Голова Конгресу українців країни, віцеголова Світового конгресу українців Віра Коник.

Литву представила Голова Громади українців м. Вільнюс Наталія Шертвітєнє. Вона розповіла про сторінку життя поетеси, що пов’язує Лесю Українку з Литвою, та поінформувала про заходи, які проводяться українською громадою з метою вшанування пам’яті видатної доньки України на території Литовської Республіки.

Читайте також: СУОД підготувала відеопроєкт про закордонні подорожі Лесі Українки

Також у заході взяли участь Посол України в Австрії Олександр Щерба, Посол України в Естонії Мар’яна Беца та Посол України у Литовській Республіці Володимир Яценківський.

Захід був організований Науковим товариством історії дипломатії та міжнародних відносин, Державним підприємством «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв», за участі Посольства України в Грузії та Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні.

Як повідомляв Укрінформ, 29 січня 2021 року Президент України Володимир Зеленський видав Указ №32/2021 про відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки на державному рівні. Протягом 2021 року під егідою Міністерства культури та інформаційної політики відбудеться серія заходів з нагоди ювілею видатної українки 25 лютого.

У діаспорі своєю чергою цю дату відзначають педагогічними, освітніми, творчими конкурсами, проєктами тощо, які підготували, зокрема, Спілка українських освітян діаспори, українці в Норвегії, Угорщині, ОАЕ, Німеччині, США та інших країнах, українські дипломатичні та консульські установи за кордоном тощо.

Фото: germany.mfa.gov.ua

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-