Українські фільми в Чикаго: де і коли дивитись

Українські фільми в Чикаго: де і коли дивитись

Анонс
Укрінформ
Протягом квітня у Чикаго покажуть три українські стрічки. Їх офіційні прем'єри пройшли вже давно, однак на екранах міста вітрів ці фільми з'являться вперше. 

Про це повідомляє Uapost.us

Як зазначається, показ стрічки «Людина з табуретом» пройде 2 квітня. В основі фільму лежить неймовірна історія пригод мандрівника, режисера та продюсера Леоніда Кантера. 

В далекому 2004-му році у Леоніда з'явилася шалена ідея, яка повністю змінила не тільки його життя, а й долі дуже багатьох людей, які підхопили цю сміливу авантюру. Одного разу на звичайній київській кухні студенти вигадали просту, але божевільну гру «З табуретом до океану»: донести чотири дерев’яні табурети до чотирьох океанів.

У фільмі показано останню, четверту подорож до Тихого океану, що тривала рік. Леонід знімав усе, що його оточує, що і обернуло його життя на кіно. Повернувшись в Україну мандрівників зустрічає полум’я війни.

Стрічка «Людина з табуретом» мала бути маніфестом одвічній силі людських мрій і її потужних дій. Проте сценарій змінило саме життя, а точніше – подорож, яку безстрашний мрійник вирішив здійснити останньою. Режисер Ярослав Попов не міг залишити цю подію поза стрічкою, тому первинний задум пережив трансформації і фільм перетворився на філософсько-пригодницький байопік.

Фільм і веселий і сумний, шокуючий та глибокий, казковий та надто реальний. Неймовірна історія українця Леоніда Кантера відгукнеться в кожному серці.

Стрічку покажуть українською мовою з англійськими субтитрами.

Початок події о 19:00

Адреса: Ukrainian National Museum 2249 W Superior St, Chicago, IL 60612

Вхід за добровільними внесками

«Таємний щоденник Симона Петлюри» режисера Олеся Янчука покажуть 7 квітня. Фільм розповідає про останні роки життя у паризькій еміграції головного отамана військ Української Народної Республіки і голови Директорії УНР.

Про те, яким Симона Петлюру побачать у цій картині глядачі в інтерв'ю Радіо Свобода розповів її режисер Олесь Янчук. За його словами, фільм яскраво демонструє, як радянська влада створювала міф навколо постаті одного з головних борців за незалежність України початку ХХ сторіччя.

"Таємний щоденник Симона Петлюри" покажуть двічі:

• 14:00 в Ukrainian Cultural Center

• 18:30 в St. Andrew Ukrainian Orthodox Church

Показ фільму «Віддалений гавкіт собак» відбудеться 14 квітня. Документальне кіно зняв данський режисер Саймон Леренг Вільмонт. Фільм розповідає про 10-річного хлопчика Олега, який живе на лінії фронту на Донбасі разом із бабусею. Стрічка показує, яким складним є життя дитини у зоні конфлікту та як змінюються цінності у тривалих кризових ситуаціях. Режисеру вдалося відтворити у фільмі світ дитини, яка прагне комфортного та безпечного життя.

Назва "Віддалений гавкіт собак" з'явилась у ході зйомок. У селі Гнутове було постійно чутно гавкіт собак. Це як примітивна система сповіщення, що наближається загроза. Віддалений гавкіт собак – це символ небезпеки, яка постійно присутня у цьому селищі.

Робота вже зібрала нагороди понад двох десятків кінофестивалів світу – у Нідерландах, Швеції, Греції, США, Іспанії, а також була серед номінантів на кращий документальний фільм Європейської кіноакадемії. 

Фільм покажуть за адресою 4614 N Lincoln Ave, Chicago, Illinois 60625

Фото: uapost.us, radiosvoboda.org, bbc.com

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-