Закордонне українство підтримує оголошення 2018-го Роком державної мови

Закордонне українство підтримує оголошення 2018-го Роком державної мови

647
Ukrinform
Світовий конгрес українців підтримує ініціативу 178 народних депутатів і звернення Комітету ВР та Групи "Першого травня" до Президента України оголосити 2018 рік Роком державної мови.

Про це йдеться у листі СКУ до Президента Петра Порошенка.

«Сьогодні все світове співтовариство є свідком духовного відродження та консолідації українського народу, який мужньо захищає територіальну цілісність України від російської агресії та просуває свої євроінтеграційні прагнення. Українська мова, яка не одне століття потерпала від насильницької русифікації, є одним із важливих факторів духовного відродження українського народу», - йдеться, зокрема, у листі.

Тому СКУ підтримує ініціативу 178 народних депутатів та звернення до Президента Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності та 36 відомих українських науковців, письменників і митців.

Світове українство також підтримує думку Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності про те, що видання Указу Президента про проголошення 2018 року Роком державної мови посилить роль і значення української мови як конституційного консолідуючого чинника, засобу зміцнення державної єдності України.

Зважаючи на це, СКУ закликає Президента України оголосити своїм Указом 2018 рік Роком державної мови.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-