Виставку про Чорнобильську трагедію відкрили в Кишиневі

Виставку про Чорнобильську трагедію відкрили в Кишиневі

Фото
Укрінформ
Постійна експозиція "Чорнобильська трагедія", приурочена до Дня ліквідатора наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, відкрилася у Центрі військової та культурної історії в Кишиневі.

Ініціаторами відкриття виставки стали Громадська організація "Союз Чорнобиль Молдови" і Міністерство оборони, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в РМ.

"Республіка Молдова надала істотну допомогу в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Відкриття постійної тематичної експозиції "Чорнобильська трагедія" - данина пам'яті мужності і стійкості тих, хто ціною свого життя і власного здоров'я врятували світ від ядерної катастрофи. Понад три тисячі наших співвітчизників брали участь у ліквідації наслідків аварії. Всі ці люди були і залишаться символом честі, гідності та відданості", - зазначив у своєму виступі радник прем'єр-міністра Молдови Іон Коробчану.

Зі словами подяки до ліквідаторів звернувся радник Посольства України в Молдові Михайло Харишин. Дипломат особливо підкреслив, що День ліквідатора - нагадування всім про те, якою ціною ці люди врятували людство від страшної катастрофи, що загрожувала світу.

Від імені Посольства України молдавським ліквідаторам за вірність громадянському обов'язку були вручені Почесні грамоти.

Зі словами подяки до присутніх ліквідаторів звернулися також представники Міністерства оборони та МВС. Як зазначив державний секретар Міноборони Молдови Володимир Ілієв, в експозиції представлені офіційні документи, документальні фотографії та особисті речі учасників ліквідації наслідків аварії.

Голова молдавського Союзу "Чорнобиль" Тудор Капацина подякував уряду Молдови за сприяння у відкритті постійної експозиції та постійну турботу про учасників ліквідації наслідків Чорнобильської аварії.

На честь ліквідаторів відбувся концерт майстрів мистецтв Молдови, в якому взяла участь і народна артистка Молдови Валентина Кожокару, яка виступала і в зоні Чорнобильської АЕС.

У ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС взяли участь більше 3,5 тисячі громадян Молдови.

Фото: Зінаїда Гурська, Укрінформ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-