Мер Вроцлава назвав українців "благословенним явищем"

Мер Вроцлава назвав українців "благословенним явищем"

4711
Ukrinform
Мер Вроцлава Рафал Дуткєвич вважає, що українці - це не тільки необхідна робоча сила, яка є "благословенним явищем" у польському місті, а й "ліки від ксенефобії".

Про це повідомляє Польське радіо з посиланням на onet.pl.

"В агломерації Вроцлава живе приблизно 100 тис. українців. Це таке, я навіть сказав би, благословенне явище. Збільшення місць праці в агломерації є дуже великим, а тому, нам потрібні робочі руки", - сказав він.

За словами очільника міста Вроцлав, прийняття іноземців у місті стає необхідністю.

"На додаток, українці нам дуже близькі культурно, вони швидко вивчають польську мову. У зв’язку з цим вони можуть бути певними ліками на польську ксенофобію, що є загрозливим явищем», - додав мер Вроцлава. - Що можна дати українцям, аби вони швидко інтегрувалися з поляками? Це можливість заглиблення у польську культуру та можливість контакту з власною культурою і мовою".

Відповідної думки і мер міста Слупськ Роберт Бєдронь.

"Нам тут, у Польщі, потрібні ці люди (українці – ред.). Їм треба допомогти не тільки з гуманітарних, але й економічних міркувань. Аби польська економіка могла розвиватися, а ці люди могли заробити собі на хліб", - наголосив він.

На його думку, так мислять у найщасливіших містах світу, де переважає саме політика інтеграції.

"Кожне з них це місто різнорідне, мультикультурне та відкрите. Там немає міст, які дискримінують, ізолюють, які є монорелігійними, монокультурними", - відзначив він.

Таку політику веде нині Вроцлав. Його вважають одним із найкращих міст для життя у Польщі.

Фото: InfoKava.com

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-