МКІП ініціює правовий аудит для розбудови Музею на Поштовій площі у Києві

МКІП ініціює правовий аудит для розбудови Музею на Поштовій площі у Києві

Фото
Укрінформ
Міністерство культури та інформаційної політики для розбудови столичного Музею на Поштовій площі ініціює правовий аудит щодо памʼятки археології й історії національного значення.

Про це МКІП повідомило у Фейсбуці, передає Укрінформ.

Ідеться про «Ділянку прибережного кварталу середньовічного Києва», яка фактично є залишками середньовічного прибережного кварталу в підземному просторі.

Виконувач обов'язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв і директорка Департаменту культурної спадщини Київської міської держадміністрації Марина Соловйова відвідали Музей на Поштовій площі на запрошення його засновників.

Очільник МКІП наголосив, що центральна та місцева влади зацікавлені в розбудові цього закладу, який виник завдяки ідеї небайдужих киян і тривалий час перебуває під їхньою опікою.

«Верховна Рада України та Кабінет міністрів України вже визначились з тим, що це унікальне місце є непересічним національним надбанням і його потенціал має стати основою для музею, що розкриє чимало важливих сторінок справжньої історії України. На часі підтримати інституційний розвиток Музею», - заявив він.

Зазначається, що для оперативного запуску процесів буде проведений комплексний юридичний аудит і створена відповідна робоча група експертів.

«Повномасштабна війна лише посилила суспільну увагу до збереження культурної спадщини. Як держава будемо відповідати на цей запит. Попереду непростий шлях, але він має відбутися», - зауважив Карандєєв.

Читайте також: Понад 1000 обʼєктів культурної спадщини зруйновані або пошкоджені внаслідок агресії РФ

Як повідомлялося, «Ділянка прибережного міського кварталу середньовічного Києва» розташована в історичному середмісті столиці, під сучасною Поштовою площею. Виявили її під час археологічних розкопок у 2015 році.

У 2019 році об'єкт став пам'яткою археології та історії національного значення.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-