Вийшов другий фільм із серії «10 Днів Незалежності України»

Вийшов другий фільм із серії «10 Днів Незалежності України»

Відео
Укрінформ
Вийшла друга серія історичного проєкту "10 Днів Незалежності України" – "Листопадовий зрив: як одна ніч змінила історію українського Львова".

Про це Укрінформу повідомили в Центрі досліджень визвольного руху.

“У ніч на 1 листопада 1918 року українці без жодного пострілу здійснили військовий переворот, завдяки якому вирвали Львів з рук Австро-Угорщини та Польщі. За дві години півтори тисячі українських військових захопили поліцію, пошту, всі залізничні станції, радіо, банки, відключили міський телефон і міжнародну телеграфну лінію. Завдяки цьому вранці 1 листопада 1918-го на львівській міській Ратуші красувався синьо-жовтий прапор — так вперше з 1349 Львів знову опинився під керівництвом української влади", — йдеться у повідомленні.

Читайте також: Етнографічний кінофестиваль «ОКО» пройде у комбінованому форматі

Утім, як зазначається, цього могло й не відбутися — на той момент на Львів претендували не лише українці, а й поляки.

Про те, як одна ніч змінила долю українського Львова і дала поштовх до появи Західноукраїнської Народної Республіки, яка згодом об’єдналася з Великою Україною в соборну державу, йдетьсмя у другій серії проєкту "10 Днів Незалежності України".

Першу серію проєкту "Четвертий Універсал 22 січня 1918-го — перша українська незалежність" можна переглянути тут.

Читайте також: Які фільми Україна везе до Венеції: стали відомі подробиці

Як повідомлялося, проєкт "10 Днів Незалежності України" реалізовано Центром досліджень визвольного руху за підтримки Українського культурного фонду.

Над проєктом працювали: сценаристи Андрій Сайчук та Леся Вакулюк, режисер Яків Любчич, продюсер Михайло Смуток, консультанти-історики Володимир Бірчак та Олеся Ісаюк, оператор Олександр Попенко, редактор архіву Микола Попелуха, дизайнер Костянтин Пузанкін, звукорежисер та композитор Олександр Климань, режисер архіву Ігор Малахов та інші.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-