Ткаченко перевірив, як реставрують «Софію Київську»

Ткаченко перевірив, як реставрують «Софію Київську»

Фото
Укрінформ
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко перевірив, як тривають роботи з реставрації Національного заповідника «Софія Київська».

Як передає Укрінформ, про це міністр повідомив у Фейсбуці.

"Провели інспекцію по об’єктах Національного заповідника «Софія Київська», як рухається хід робіт у межах «Великої реставрації». Два тижні тому закінчились роботи по Консисторії. Заповідником розроблено комплексний проєкт з відновлення інтер’єрів об’єкту. Зараз його облаштовують під адміністративні приміщення, в тому числі для роботи науковців, а також для розміщення бібліотеки з сучасними читацькими залами", - написав Ткаченко.

Читайте також: Рада дозволила фінансувати з держбюджету реставрацію пам’яток

Він зазначив, що на завершальній стадії реставрація частини приміщень колишньої Хлібні. Всередині здійснюються роботи, щоб пристосувати об’єкт під виставкові зали. За його словами, вже у серпні тут розпочнеться виставка праць Пінзеля і його учнів. Наразі тривають роботи на даху будівлі.

Інспекцію по об’єктам Національного заповідника «Софія Київська» / Фото: Тарасов Володимир

"Розпочато підготовчі роботи реставраційного ремонту відмостки Софійського собору. Продовжується реконструкція будівлі громадської інклюзивної вбиральні. Виконано демонтаж старої будівлі, проведені земляні роботи, виконано монтаж закладних деталей під влаштування інженерних мереж, армування залізобетонної плити та її бетонування. Завершується мурування стін", - написав Ткаченко.

Читайте також: Хотинську фортецю планують відреставрувати зі збереженням максимальної автентичності

Міністр зазначив, що наразі починаються роботи щодо інклюзивного інформаційного центру на території Софії.

За його словами, на сьогодні завершують проєктно-кошторисну документацію стосовно Дзвіниці Софійського собору. "Вже сформовано робочу групу та триває обстеження об’єкту. Старт робіт – найближчим часом. Також готуємо до реставрації Бурсу", - додав Ткаченко.

Як повідомляв Укрінформ, глава МКІП заявляв, загалом у межах програми «Велика реставрація» упродовж трьох років планується відреставрувати та добудувати близько 150 культурних пам'яток в усіх регіонах України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-