Гостиний двір фінансуватиметься за рахунок «Великої реставрації» - Ткаченко

Гостиний двір фінансуватиметься за рахунок «Великої реставрації» - Ткаченко

Укрінформ
Фінансування Гостиного двору в Києві здійснюватиметься у межах програми «Велика реставрація».

Як передає Укрінформ, про це написав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у своєму блозі на LB.ua.

«29 червня відбулась офіційна передача Гостиного двору на баланс МКІП. Тепер ми починаємо діяти, а саме готуємо звернення до суду щодо незаконного знаходження охорони попередніх власників на території пам’ятки і їх виселення. Другий етап: зберемо робочу групу з питань концепції і організуємо зустрічі з активістами для напрацювання спільного бачення пам’ятки, як культурно-мистецького простору. І вже в подальшому – розробка проєктно-кошторисної документації та перші протиаварійні роботи. Безпосередньо фінансуванняздійснюватиметься у межах програми «Велика реставрація», - написав Ткаченко.

Читайте також: Гостиний двір у Києві можна запустити вже за два роки – Ткаченко

За його словами, Гостиний двір у жодному випадку не буде переданий під приватну забудову, і ніяких жилих комплексів, магазинів, жодної хаотичної забудови там не буде. Ткаченко впевнений, що дане рішення підтримує більшість, а задля прозорості процедури, до кожного кроку буде залучена громадськість і спільні пропозиції будуть оголошені публічно.

«Історичний центр Києва має залишатися історичним. Точкові вкраплення сучасних модернових будівель в таких місцях не тільки псує архітектурний стиль районів, а й руйнує душу міста. Чого ми не допустимо», - додав міністр.

Як повідомляв Укрінформ, Фонд державного майна України передав «Гостиний двір» до сфери управління Міністерства культури та інформаційної політики.

19 травня уряд змінив категорію пам’яток «Комплекс споруд Контрактової площі» та «Гостиний двір (за проєктними матеріалами архітектора Л.Руска, 1809 р.)» у м. Києві на категорію національного значення, а також присвоїв їм охоронні номери.

У січні 2020 року Департамент охорони культурної спадщини направив припис Фонду державного майна України щодо укладання охоронного договору на пам’ятку архітектури та містобудування місцевого значення Гостиний двір у десятиденний строк з моменту отримання припису.

Київська міська рада 11 лютого 2021 року підтримала звернення до Кабінету Міністрів щодо невідкладної передачі будівлі Гостиного двору в комунальну власність громади столиці.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко звернувся до Прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з ініціативою щодо передачі Гостиного двору в Києві на баланс міністерства.

Читайте також: Гостиний двір у Києві отримав статус пам'ятки національного значення

Гостиний двір – пам’ятка архітектури місцевого значення. Будівля зведена у 1809 році. Постановою Кабінету Міністрів № 1380 від 15 серпня 2011 року Гостиний двір було виведено з Державного реєстру пам’яток архітектури. У вересні 2012 року Київрада передала Укрреставрації в оренду земельну ділянку під Гостиним двором для проведення реконструкції цієї будівлі під торговельно-офісний центр із гостьовою стоянкою, що спричинило обурення громади.

У листопаді 2015 року Окружний адмінсуд Києва визнав незаконною та нечинною постанову Кабміну «Про виключення будівлі Гостиного двору у місті Києві зі списку пам’ятників архітектури, що перебувають під охороною держави».

У 2018 році суд розірвав договір оренди і зобов’язав Укрреставрацію повернути Гостиний двір регіональному відділенню Фонду державного майна по місту Києву.

Гостиний двір стоїть без даху, вікон і штукатурки із зими 2013 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-