Ринок народних художніх промислів: Ткаченко оцінив експорт у ₴2,2 мільярда

Ринок народних художніх промислів: Ткаченко оцінив експорт у ₴2,2 мільярда

Укрінформ
В Україні потрібно сформувати ринок народних художніх промислів, і «трансформувати цю сферу на сучасні рейки».

Про це міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко сказав під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Культура. Медіа. Туризм», повідомляє кореспондент Укрінформу.

Читайте також: МКІП розробить концепцію Програми розвитку народних художніх промислів

«На прикладі сфери народних художніх промислів. Потенціал, на який ми можемо розраховувати сьогодні, це 4 млрд імпорту та 2,2 млрд експорту. Але для нас дуже важливо сформувати ринок народних художніх промислів. Він дуже роздріблений, ним давно ніхто не займався. Пострадянський період, коли випускали багато тарілочок і вишиванок, закінчився. Такого потужного замовника, як держава, не існує. Тому важлива трансформація цієї сфери на сучасні рейки для того, щоб розкрити її великий потенціал. І не тільки зберегти майстрів, а надати поштовх для подальшого її розвитку», - сказав Ткаченко.

Він зазначив, що для розвитку цієї сфери потрібно запроваджувати: реєстр і систему маркування виробів, географічні зазначення, нові ринки збуту, кросекторальні колаборації з модою і дизайном, підвищення доданої вартості і монетизації виробів.

Як повідомляв Укрінформ, Україна працюватиме над створенням та промоцією концепцій культурних маршрутів у спільному з Європою культурному просторі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-