Єгипет показав 59 саркофагів віком понад 2500 років

Єгипет показав 59 саркофагів віком понад 2500 років

Фото
Укрінформ
У Єгипті відкрилася виставка 59 саркофагів, створених за часів XXVI династії Єгипту (близько 2500 років тому).

Знахідка в селі Саккара неподалік від єгипетської столиці Каїра є однією з найбільших за останні роки в країні, передає Укрінформ із посиланням на Громадське.

Дерев’яні саркофаги, представлені на виставці в місті Ґіза, збереглися настільки добре, що на них видно кольори, в які їх розмальовували. За словами єгипетських археологів, на місці розкопок у Саккарі їм вдалося знайти ще кілька саркофагів, тож роботи там триватимуть.

Читайте також: Археологи знайшли в Єгипті саркофаг, якому 2 600 років

Крім того, в гробниці виявили невеликий дерев’яний обеліск (висотою 40 сантиметрів) із зображеннями єгипетських богинь Ісіди (богиня родючості й материнства) та Нефтиди (богині народження та смерті).

Окрім саркофагів, на виставці також представлені 28 статуеток єгипетського бога Сокара, одного з найстаріших богів померлих у Єгипті, який відігравав значну роль у житті тогочасних єгиптян. Усі ці знахідки лежали в трьох шахтах глибиною 10-15 метрів у гробниці.

Читайте також: Єгипет з осені відкриває для туристів піраміди та музеї

Після того, як археологічні роботи в Саккарі завершаться, всі знахідки перенесуть у Великий Єгипетський музей у Каїрі. Його мають відкрити у 2021 році.

Фото: Міністерство у справах туризму та античності Єгипту / Facebook

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-