"Малі міста - великі враження" дадуть старт іншим масштабним проектам - куратор

Укрінформ
Вісім стартапів проекту "Малі міста - великі враження", крім того, що сприятимуть розвитку території і туризму, дадуть старт масштабним культурним заходам. 

Про це розповіла у четвер на брифінгу в Укрінформі куратор проекту, директор Українського центру культурних досліджень Ірина Френкель.

"На закритті фестивалю "Чайковський Fest" (у Тростянці 25-27 травня) буде презентовано виставу "Мазепа". І ми зайвий раз доведемо, що Чайковський має український період творчості, і навіть не один, всім відомі періоди творчості у Браїлові, а зараз ми відкрили для себе Тростянець, де він створив увертюру "Гроза", і саме нею ми відкриємо цей фестиваль. Дуже важливо, що в рамках фестивалю відбудеться конкурс молодих виконавців з трьох фахів  - струнні інструменти, фортепіано і вокал. Головою журі дав згоду бути народний артист України Мирослав Скорик", - зазначила Френкель.

Щодо Чугуєва, де відбудеться Міжнародний Рєпінський пленер (15 липня - 5 серпня), де є будинок, в якому народився художник, і картинна галерея з оригінальними його роботами, то тут зберуть велику кількість художників. 

"Ми встановимо рекорд України, зберемо найбільшу кількість картин в Україні в одному місці і найбільшу кількість художників саме після закінчення проекту 5 серпня. Місто Чугуїв має перетворитися на столицю живопису в Україні, а ім'я Рєпіна - позиціонуватися як ім'я великого українського художника", - підкреслила куратор.  

За її словами, на Фестивалі молодих сучасних театрів у місті Гадяч (14-15 вересня), де мати Лесі Українки створила український дитячий театр і писала п'єси для дітей, буде створено публічні простори, пов'язані з героями Олени Пчілки. Також обговорюється можливість встановлення просторової інсталяції "Маска Мельпомени".

"У Тульчині відбудеться відкриття "Леонтович арт кварталу" (15 квітня - 8 червня) із встановленням просторової інсталяції "Мелодія Щедрик". В цьому місті в свої останні роки творив композитор, тут він створив свою останню обробку "Щедрика", відому в усьому світі. Є ідея зробити акцію Меридіан "Щедрик" - зі сходу на захід нашої країни, щоб об'єднати її за допомогою музики. Це є дуже важливим політичним завданням, тому що ми говоримо про створення єдиного культурного простору країни. Місто буде перетворено на суцільну картинну галерею. Це проект не одного дня і року. Це тільки початок, коли буде облаштований один квартал, але все місто має перетворитися в туристично привабливий об'єкт", - сказала Френкель. 

 Щодо міста Славутич (проект "Фестиваль "86" - Славутич", 9-13 травня), яке пов'язане з Чорнобильською катастрофою, то Фестиваль кіно та урбаністики "86", за словами куратора,  дуже важливий в плані того, як змінюється контент міста з негативним іміджем і яким чином воно може популяризуватись. 

"Ми маємо говорити про капіталізацію зон відчуження, тому що це теж туристичні об'єкти. І ми пам'ятаємо, що Славутич будували представники 15 республік, і є квартали кожної з них, які збереглися до сьогодні. Молода професійна команда працює з цим проектом, має на меті повністю змінити ставлення до міста і підвищити його туристичну привабливість", - зазначила вона.

Місто Острог - студентська столиця, і проект "Культурний барбакан" (з 16 вересня) має стартувати великим музично-історичним дійством - від бароко до року. 

Читайте також: Проект "Малі міста - великі враження" отримав понад 150 заявок

"Це буде цікавий музичний марафон. А потім проект працюватиме до Різдва і далі. Цей культурний простір стане ефективним для молоді, яка знайде можливості вільного творчого самовираження", - підкреслила Френкель.  

А фестиваль "Дунайські гостини" у Вилкові буде відбуватися три дні - 1-3 червня, там буде присутній етнічний компонент. Гастрономічний кластер має перетворитися на креативний бізнес і сприяти розвитку цієї території, яка є нашою Венецію, гарним природним об'єктом, переконана куратор.

Вона додала, що у червні-вересні відбудеться "Культурний хакатон" у Шарівці на Харківщині, де на базі палацо-паркового комплексу "Садиба" та ландшафтного парку буде відкрито нові туристичні маршрути. Проект передбачає, серед іншого, порятунок пам'ятки архітектури  національного значення другої половини ХV ст. -  початку ХVІ ст. - Татарської надбрамної вежі. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-