Правозахисники закликали владу України відреагувати на затримання у Криму журналістки Зудієвої

Правозахисники закликали владу України відреагувати на затримання у Криму журналістки Зудієвої

Укрінформ
Правозахисники закликали владу України відреагувати на затримання російськими силовиками в Криму журналістки і правозахисниці Лутфіє Зудієвої.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Центр прав людини ZMINA.

"В порушення своїх міжнародно-правових зобов’язань, згідно із Міжнародним пактом про громадянські і політичні права, Російська Федерація систематично вдається до свавільного та незаконного втручання в особисте і сімейне життя, свавільних та незаконних посягань на недоторканність житла тих громадян України, які проживають в окупованому Криму. Також держава-окупант, ліквідувавши судову систему України в Криму, використовує підконтрольні їй "суди" для політично мотивованого переслідування громадських активістів, правозахисників, журналістів та всіх нелояльних жителів Криму, позбавляючи їх права на свободу думки і вираження поглядів", - йдеться у повідомленні.

Щоб зупинити подальше переслідування Лутфіє Зудієвої та інших правозахисників, журналістів, громадських активістів у Криму, правозахисники закликали органи державної влади України:

  • провести розслідування незаконного обшуку та затримання Лутфіє Зудієвої і притягнути винних до відповідальності;
  • докласти всіх зусиль для звільнення кримських політичних в’язнів, зокрема громадських активістів, правозахисників і журналістів;
  • ініціювати запровадження персональних санкцій щодо осіб, які причетні до переслідування Зудієвої.

Також вони закликали правозахисні організації України та інших демократичних країн:

  • взяти під постійне спостереження випадки свавільних обшуків та затримань правозахисників, журналістів, громадських активістів у Криму та поширювати інформацію про них;
  • надавати правову, інформаційну, освітню та іншу підтримку жертвам переслідувань в окупованому Криму, в тому числі громадським активістам, правозахисникам і журналістам;
  • вимагати від урядів демократичних країн запровадити персональні санкції проти осіб, безпосередньо причетних до порушень прав людини в окупованому Криму, та посилювати системний тиск на Російську Федерацію для якнайшвидшої деокупації території України.

Крім того, правозахисники звернулися із закликом до незалежних медіа, редакторів та журналістів продемонструвати професійну солідарність та забезпечити інформаційну кампанію, детально висвітлюючи практику свавільних обшуків та затримань громадських активістів, журналістів, правозахисників в окупованому Криму.

Також вони закликали уряди демократичних країн світу, зокрема учасників Міжнародної Кримської платформи:

  • висловити рішучий консолідований протест проти політично мотивованого переслідування Зудієвої та інших громадських активістів, правозахисників та журналістів в окупованому Криму;
  • здійснювати регулярний моніторинг порушень прав людини на Кримському півострові, зокрема переслідування громадських активістів, правозахисників та журналістів, оперативно реагувати на них;
  • запровадити персональні санкції щодо осіб, які причетні до переслідування Зудієвої та посилювати системний тиск на Росію для якнайшвидшої деокупації території України та відновлення її територіальної цілісності у міжнародно визнаних кордонах.

Як повідомляв Укрінформ, у тимчасово окупованому Криму російські силовики затримали правозахисницю, активістку “Кримської солідарності” Луфтіє Зудієву.

Читайте також: Затримання правозахисниці Зудієвої є спробою придушити спротив у Криму - експерт

У будинку Зудієвої в Джанкої пройшов обшук, після якого її відвезли в так званий “Центр протидії екстремізму” в Сімферополі.

Адвокатів Еміля Курбедінова й Едема Семедляєва, які прибули на місце обшуку та хотіли пройти в будинок, силовики не пропустили.

Представництво Президента України в АРК у своєму звернені у Фейсбуці засудило незаконне затримання Зудієвої і вимагає негайного припинення переслідування журналістки й правозахисниці та перешкоджання її професійній діяльності.

Згодом повідомили, що правозахисницю Зудієву відпустили з “Центру протидії екстремізму” в тимчасово окупованому Криму.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-