Росія використовує «День АРК» у пропаганді: Ташева заявила, що треба скасувати рішення ВР Криму

Росія використовує «День АРК» у пропаганді: Ташева заявила, що треба скасувати рішення ВР Криму

Укрінформ
Потрібно скасувати рішення Верховної Ради АРК, яким було визначено 20 січня так званим Днем АРК, адже окупанти активно використовують його у своїй пропаганді.

Про це повідомила у Фейсбуці Постійна представниця Президента України в АРК, передає Укрінформ.

«Рішення Верховної Ради АРК, яким було визначено цю дату як день АРК, потрібно скасувати. І це важливо здійснити, і ми шукаємо інструменти, як це можна зробити», - зазначила вона.

За словами Ташевої, так званий референдум за відновлення Кримської АРСР ЦК комуністів у Москві задумали, аби кримські татари, що повертаються додому у Крим, не мали жодних прав в майбутньому.

«Це рішення було прийнято ще й для того, щоб в майбутньому залишити Чорноморський флот РФ у Криму, аби тримати Україну на російському якорі. 1991 рік вже давав розуміння комуністичним елітам, що вже скоро Україна може проголосити Незалежність, як це почали здійснювати країни Балтії. Російські комуністи боялись втратити контроль України, і вже з часом ми дізнались чому. Люди, які готували цей так званий “референдум”, потім у своїх мемуарах говорили – референдум був проведений, щоб випередити вимоги кримських татар і для того, щоб тримати Україну в орбіті Росії через Крим», - пояснила постпред Президента в АРК.

Вона наголосила, що цей так званий “день” активно використовують окупанти у своїй пропаганді. Зокрема вони пов'язують його з окупацією та так званим незаконним “референдумом у 2014 році”, і називають дату 20 січня 1991 року по факту першим етапом окупації півострова РФ, наголошуючи у своїй комунікації, що саме цього дня був здійснений перший крок “до приєднання Криму до Росії".

Читайте також: Україна продовжить руйнувати російську логістику у Криму - Буданов

«Ну окупаційні адміністрації, влаштовують шалене святкування в окупованому Криму. Але треба розуміти, що свідома українська громада Криму й організація кримськотатарського руху, яка була ще до Курултаю 1991-го року, бойкотували цей референдум, який по своїй суті утворив автономію для можливості Росії планувати свій вплив та тиск на Україну», - зауважила Ташева.

Як повідомлялося, за словами Таміли Ташевої, у тимчасово окупованому Криму з 2014 року призвали до лав російської армії 44,5 тисячі осіб, з них близько 5,5 тисячі у 2023 році.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-