Джелялов у День прапора звернувся до кримських татар і закликав їх бути готовими діяти

Джелялов у День прапора звернувся до кримських татар і закликав їх бути готовими діяти

Укрінформ
Перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, кримський політв’язень Кремля Наріман Джелялов закликав співвітчизників не боятися виходити за нав’язані рамки і бути готовими не лише міркувати, а й діяти.

Звернення Нарімана Джелялова поширив у Телеграмі голова Меджлісу Рефат Чубаров, передає Укрінформ.

“Мої співвітчизники, під тиском обставин не бійтеся, бодай у своїх думках та судженнях, виходити за нав’язані рамки. І будьте готові не лише міркувати, а й діяти на користь нашого народу”, - йдеться у зверненні.

Він висловив упевненість, що навіть поверхневий аналіз ситуації дозволяє зробити висновок, що політична система в Криму дає можливість кримським татарам існувати не більше як етнічному співтовариству зі своїми традиціями та базовими потребами. І то не без перешкод та зусиль щодо їхнього подолання, часто марних.

Кримських татар муміфікують, створюючи черговий експонат музею пострадянського сьогодення, яким сьогодні є Росія. Ще одним елементом заповідника "дружби народів", "багатонаціонального суспільства", перебування в якому вимагає відмови від природних прав будь-якого народу. Від права давати власну оцінку подіям, заявляти її публічно, ухвалювати самостійні рішення і реалізовувати їх. Тобто, бути вільними”, - зауважив Джелялов.

Читайте також: У Криму росіяни оштрафували двох кримських татар за національні прапори

За його словами, якщо кримські татари хочуть залишатися суб'єктними, визначати вектор розвитку свого майбутнього за своїми традиціями та цінностями, то необхідність вибору прапора, тобто перспективи, очевидна.

“І для мене цей вибір простий та зрозумілий. Кольори кримськотатарського прапора дають ясну відповідь. Довга, непроста історія взаємин українців та кримських татар. Спільні зусилля у становленні сучасної української держави. І, безперечно, спільність цінностей, цілей та способів їх досягнення роблять цей вибір очевидним. І рішення української влади останніх років, як і висловлені, нехай поки що як наміри, роблять цей вибір ще розумнішим і правильнішим”, - наголосив Джелялов.

День кримськотатарського прапора (Qırım bayrağı) – день шанування національного прапора кримських татар, корінного народу Криму. Його відзначають 26 червня з 2010 року. Це відбувається не тільки в різних містах України, а й в інших країнах світу.

Кримськотатарський прапор — це полотнище блакитного кольору із жовтим гербом (тамгою) у верхньому лівому куті. Блакитний колір є традиційним кольором тюркських народів, його використовували ще на стягах Кримського ханства. Герб на прапорі — тарак-тамга (герб-гребінь) є родовим знаком Ґіреїв, керівної династії Кримського ханства.

Фото: ghall.com.ua

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-